5 вимог США до України

5 вимог США до України

Україна має зосередитися на п’ятьох ключових реформах, в яких США готові допомогти Києву.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен 7 липня на сесії “Сильна Україна в сильній європейській і євроатлантичній сім’ї” у Вільнюсі.

Найперше — це законопроєкт щодо Вищої ради правосуддя і законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, що забезпечать прозорий процес відбору суддів.

Друге – забезпечення прозорої процедури відбору керівництва Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Третє – прийняття закону щодо прозорого корпоративного адміністрування, що захищатиме незалежність наглядової ради, генеральних директорів і відповідає стандартам Організації економічного співробітництва і розвитку.

Четвертим етапом Блінкен визначив прийняття законодавства щодо “демілітаризації” та “деполітизації” та “масштабування” Служби безпеки України.

П’яте – зосередження СБУ та інших установ на антикорупційній діяльності, зокрема у вищих ешелонах влади.

“З 2014 року було проведено низку розслідувань, але жоден із вищих посадовців не піддався суду і не був засуджений за корупцію. Люди повірять у систему тоді, коли система запрацює”, — резюмував Блінкен.