В Україну надійшли у продаж нові ноутбуки від компанії Acer Aspire 3 та Nitro 5. Вони оснащені процесором AMD Ryzen 7000-ї серії та вбудованою графікою AMD Radeon 610M. Досить часто виробники ноутбуків використовують інтегровану відеокарту, і в цьому є переваги. Але деякі вважають за краще використовувати дискретну. Розглянемо оптимальний варіант.
Особливості інтегрованої відеокарти
Графічний чіп такого типу (iGPU) не має власної пам’яті. Вона бере її у ОЗП і задіє потужність процесора. Це головний недолік рішення, оскільки необхідно відібрати частину ресурсів, які обмежені. Щоб розкрити потенціал вбудованої карти, недостатньо додати максимальну кількість ОЗП. Вона має функціонувати у двоканальному режимі. Інакше робота ноутбука буде не такою швидкою, як хотілося б.
Ще один момент охолодження. Для нескладних завдань та вебсерфінгу достатньо “пасивного”. До переваг відносять більшу автономність порівняно з дискретними картами та менше нагрівання пристрою. Список завдань, з якими впорається ноутбук із вбудованим відеочипом:
спілкування по відеозв’язку через месенджери;
перегляд відео;
обробка графіки та відеоконтенту середнього рівня;
запуск невибагливих чи браузерних ігор.
Робота у Photoshop, Illustrator або CorelDRAW можлива, але лише з файлами невеликого обсягу. Іноді в бюджетних моделях ноутбуків виробники ставлять потужнішу вбудовану та слабку дискретну карту. Можна вибирати, яку краще використовувати для певних завдань, щоб оптимізувати ресурси гаджета.
Дискретна карта: основні переваги
Пристрій має власний мікропроцесор. Для ноутбуків це урізані варіанти десктопних версій. Кількість частотних блоків та їх показники менші. Вони споживають небагато ресурсів порівняно з аналогами у ПК, тому не вимагають потужного охолодження. Без дискретної карти не обійтися у таких ситуаціях:
рендеринг відео;
створення графіки на професійному рівні із застосуванням Photoshop, Illustrator або CorelDRAW;
робота з ресурсомісткими іграми.
Якщо роздільна здатність монітора 4K, для отримання гідних fps і налаштувань також знадобиться дискретний відеочип.
Девайси з двома картами
Чимало виробників дотримуються практики встановлення вбудованої та дискретної графіки. Якщо використовувати додаткову карту в автономному режимі, ноут споживатиме занадто багато енергії, і батарея швидко сяде. Як правило, така потужність не потрібна. Якщо задіяти вбудовану карту, яка економніша за споживанням енергії, можна продовжити автономність ноутбука. Із серфінгом у мережі та переглядом відеоконтенту на YouTube справляється інтегрована графіка.
Настільний ПК безглуздо тримати увімкненим, якщо за ним ніхто не сидить. Це стосується і ноутбуків, проте багато людей ставлять їх на ніч заряджатися.
На перший погляд, ідея чудова, проте варто пам’ятати, що після досягнення 100% живлення від мережі не обривається повністю: воно відновлюється щоразу, як рівень заряду трохи знижується. Gazeta.ua розповість, які прилади краще вимикати з розетки на ніч.