Китай змарнував свій шанс стати посередником між Росією та Україною. Його нейтральність була явно “проросійською”.
Країна при цьому лишається важливим партнером для країни Євросоюзу. Торгівельний обіг з яким щодоби складає приблизно 2,7 млрд, заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.
“Ця пара є доволі розбалансованою: Росія має усього 1 відсоток від світового ВВП, економічно це можна порівняти, наприклад, з Італією або з Іспанією. На Китай припадає 20 відсотків від світового ВВП. Так, Китай підтримує Росію, але поки що він не надавав Росії військової допомоги. Ми маємо бути пильними, щоб не штовхнути Росію в руки Китаю. Але я не думаю, що Китай в захваті від того, що відбувається в Росії”, зазначив Боррель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна в Україні вплинула на Китай Столтенберг
Водночас Пекін лишається конкурентом Євросоюзу в економіці та противником у цінностях.
“Китай перетворюється на світову потужність, внаслідок власного розміру й потенціалу. Питання не в тому, щоб зупинити Китай у цьому перетворенні, але в тому, як переконати Китай конструктивно використовувати свою потужність, відповідно до міжнародного права”, додав Боррель.
Китай не вважає війну в Україні агресією з боку Росії, хоча раніше Пекін і голосував за резолюцію ООН із таким формулюванням.
Ідеться про голосування Китаю за резолюцію Генеральної асамблеї ООН 26 квітня, яка містить жорсткі формулювання щодо російського вторгнення в Україну.
Постійне представництво КНР при ООН заявило, що позиція Пекіна щодо російського вторгнення не змінилася. Китайські дипломати нібито голосували за весь текст резолюції, а не за схвалення пункту щодо російської агресії.
Китай ніколи не засуджував вторгнення в Україну і піддавався критиці з боку Заходу за свою позицію щодо війни.