Угорщина просить Євросоюз продовжити обмеження на імпорт українських зернових та олійних культур для п’яти східноєвропейських країн.
За словами державного секретаря Міністерства сільського господарства Угорщини Жолта Фельдмана обмеження мають діяти щонайменше до кінця 2023 року. Про це повідомляє Reuters.
Фельдман також наголосив, що Угорщина попросила Брюссель надати фінансову підтримку місцевим фермерам для полегшення транспортування запасів зерна, що застрягло у внутрішніх сховищах до збору цьогорічного врожаю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бербок посперечалася з угорським колегою через Україну
“Ми зацікавлені в тому, щоб урожай в Угорщині був зібраний безпечно, а угорські фермери змогли продати свою продукцію”, сказав Фельдман після зустрічі міністрів сільського господарства ЄС у Брюсселі.
ЄС на початку травня встановив обмеження на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до 5 червня, щоб зменшити надлишок пропозиції зернових в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.
Ці країни скаржилися, що дешевше українське зерно робить внутрішнє виробництво збитковим. Єврокомісія заявила, що протягом цього періоду українська пшениця, кукурудза, ріпак і соняшник можуть продаватися в будь-яку іншу країну ЄС.
Раніше ЄС лібералізував весь імпорт з України, щоб допомогти українській економіці на тлі повномасштабного вторгнення Росії.
Угорщина єдина з країн-сусідок України досі зберігає односторонні обмеження проти українського сільськогосподарського імпорту.
Єврокомісія погодила пакет заходів, який мав виконуватися після того, як держави-сусідки України скасують одноосібні дії проти аграрного імпорту. Про це на брифінгу для преси в Брюсселі заявила речниця Європейської комісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер.