В Росії немає сталої управлінської та силової вертикалі.
Диктатор Володимир Путін абсолютно точно не має електоральної підтримки, це все фікція, яка побудована шляхом тільки пропагандистських виступів. Там є обмеження конкуренції політичної, інформаційної й так далі. Про це в ефірі телемарафону заявив радник голови Офіса президента Михайло Подоляк, передає Gazeta.ua.
“Безумовно Росія іде тим шляхом, по якому має іти історично. Для цього треба тільки пришвидшити певні процеси по лінії фронту”, заявив Подоляк.
За його словами, одна, дві, три суттєвих поразки Росії остаточно перенесуть війну на внутрішній простір країни-агресора. Там почнуться так звані перехоплення влади на різних рівнях.
Щодо взаємозалежності перемоги України, поразки Росії та перевороту всередині країни-терориста, то Подоляк назвав це паралельними процесами, які вже набувають обертів.
“Це не те, що ми тут виграли. Наприклад, вже війна закінчилась і там в Росії вже якісь процеси починаються. Ні, процеси в Росії розпаду як такого, я маю на увазі, путінської політичної системи, вже почалися, вони вже очевидні”, заявив він.
Подоляк пояснив, що будуть суттєві поразки Росії на лінії фронту.
“Адже зараз йде період формувальних операцій накопичувального типу, коли поступово збільшується тиск на передні, другі ешелони російської оборони. Сьогодні Росія вже пробує захистити те, що вона в нас вкрала. З іншого боку йде нищення ворожих логістичних ланцюгів, щоб вони не підтягували резерви”, сказав радник голови ОП.
За його словами, накопичення активних дій приведуть до обвалу лінії фронту на тому чи іншому напрямку.
“Паралельно з цим в Росії вже ідуть процеси, які чітко говорять, що Путін не втримає владу”, заявив Подоляк.
Він додав, що Путіна як президента вже не існує. Після невдалого заколоту ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина вже стало зрозуміло, що Путіна не сприймають як людину, яка вміє контролювати ситуацію.
За словами радника глави ОП, немає консенсусу російських еліт, хто може бути компромісними фігурами для перехоплення влади у достатньо слабкого не президента Путіна.
На думку Подоляка, є три дії, які можуть пришвидшити ці процеси:
активні та ефективні дії ЗСУ;
конкретні політичні заяви чи дії наших партнерів;
суттєве обмеження будь-якої участі Росії в міжнародних інституціях.
В режимі російського диктатора Володимира Путіна вже є тріщини, і незабаром вони можуть дійти до фундаменту, адже в РФ хоч і особливо нікому влаштовувати громадянську війну задля відстоювання власних прав, зате є охочі боротись за власні інтереси.
Зокрема, йдеться про людей з власною громадянською позицією, які готові захищати свої права і боротись за них. Про це в ефірі телемарафону сказав представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.
За його словами, на тлі подій, пов’язаних з ватажком терористичної організації “Вагнера” Євгеном Пригожиним, та на тлі конфлікту всередині владних еліт Росії, можна говорити про протистояння між спецслужбами й армією РФ.