17 серпня 2011 року на навколоземну орбіту вивели український супутник “Січ-2”. Це малогабаритний космічний апарат, який розроблений на сучасному світовому рівні.
Його метою є спостереження поверхні Землі в оптичному і середньому інфрачервоному діапазонах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зонд NASA відправиться до супутника Юпітера: коли станеться історичний політ
Супутник має багатозональний скануючий пристрій і сканер середнього інфрачервоного діапазону. Крім цього, він має комплекс наукової апаратури “Потенціал”.
Створення супутника “Січ-2” передбачалося Національною космічною програмою України на 2008-2012 роки.
У квітні 2009-го розпочалися термостатичні випробовування систем супутника. Після перевірки апарат був повністю готовий до запуску. Спершу супутник планували запустити українсько-російською конверсійною ракетою космічного призначення “Дніпро” в грудні 2010 року.
17 серпня 2011-го о 10:00 з пускової бази “Ясний”, Росія, Оренбурзька область, за безпосередньої участі українських спеціалістів здійснили пуск ракети-носія “Дніпро”. Вона вивела на навколоземну орбіту супутник “Січ-2”. Запуск космічного апарата присвячено 100-річчю від дня народження Михайла Янгеля, першого керівника Конструкторського бюро “Південне”.
За програмою льотно-конструкторських випробувань КА “Січ-2” 25 серпня 2011 року успішно виконав першу зйомку поверхні Землі.
Отриману бортовим сенсором інформацію передали з борту КА безпосередньо на наземну прийомну станцію Центру прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля. Космічний знімок прийняли та обробили штатними наземними засобами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У NASA розповіли, як оберігають Марс від земних бактерій
Програма льотно-конструкторських випробувань розрахована на 35 діб і передбачає проведення зйомок різних районів Земної кулі, а також виконання наукових вимірювань в рамках космічного експерименту “Потенціал”.
12 грудня 2012 року зв’язок з космічним апаратом “Січ-2” обірвався. Комісія, створена з цього приводу, встановила неможливість подальшого використання КА “Січ-2” у зв’язку з остаточною втратою енергопостачання.
350-кілограмовий український мікросупутник “Січ-2” планували вивести на космічну орбіту 2007 року. Запуск мали проводити з російського космодрому “Байконур”, що розташований у Казахстані.
Супутник спроєктували в Дніпропетровську на підприємстві “Південне”. На нього витратили $20 млн.