ЗСУ критично не вистачає якісних турнікетів і медзасобів – парамедики

Головна Сторінка » ЗСУ критично не вистачає якісних турнікетів і медзасобів – парамедики

Збройні сили України забезпечені медичними засобами, зокрема турнікетами, щонайбільше на 5%. Ситуація тільки погіршується.

В Україні виробляють 160 різновидів турнікетів, а придатних лише два, заявив голова Всеукраїнської спілки парамедиків Ярослав Вус в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Українські турнікети, які працюють, це “Січ” і “Дніпро”.

ЗСУ отримують 158 “цих нехороших джгутів”. На кожного пораненого бійця використовується до вісьми турнікетів на день. На фронті кожен день використовується близько тисячі джгутів, додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Калюжі крові, страшні поранення та думки про “заморозку” війни: як медики працюють на “нулі”

Також потрібна велика кількість потрібна велика кількість засобів для тампонування рани, для пневмотораксу тощо.

“Для чого ці відписки Міноборони? Якщо люди, які дотичні до війни, знають, що ми забезпечені на 0%, а не на 100%”, підкреслив Вус.

Він повідомив, що всі ініціативи з перевірки джгутів, щоб не було китайських турнікетів, закінчилися тим, що начмеди отримали суворі догани.

“Їх змушували мовчати й написати, що у всього бойового складу американські джгути. Нормальних джгутів у нас 5%, а решта це якісь ФОПи, зокрема китайські, які не працюють. І через це наші солдати помирають”, наголосив Вус.

Щоб менше українських захисників втрачали здоров’я та життя, потрібна краща тактична медицина та підготовка, а також більше донатити на ЗСУ, розповів військовий експерт Іван Киричевський.

ЗСУ щодо тактичної медицини багато в чому стрибнули вище голови. Особливо, якщо порівнювати до того, як росіяни ставляться до своїх втрат на полі бою.

Рецепт є відносно простим на рівні волонтерів не купувати погані турнікети за принципом “краще щось, ніж нічого”, потрібно більше санітарних автомобілів і пікапів, більше пожертв на ЗСУ, різні спеціалізовані броньовані машини та речі для захисників, додав експерт.