Освітні ініціативи країн — партнерок України: виші, в які ще встигають вступити українці безкоштовно

Освітні ініціативи країн — партнерок України: виші, в які ще встигають вступити українці безкоштовно

Країни світу, що приймають українців, уже другий рік поспіль впроваджують різноманітні проєкти з підтримки біженців, вагома частина яких стосується освіти. Іноземні виші не лише дають змогу студентам з України здобути вищу освіту, а й підтримують науковців, створюють курси з вивчення мов для людей різного віку та пропонують безплатні лекції.

Так, латвійські університети продовжать підтримувати українських студентів і викладачів у наступному навчальному році. Уряд Латвії спрямував 688 тисяч євро на надання стипендій українцям для навчання та наукових досліджень до 31 грудня 2023 року.

На платформі Study in Czechia, на окремій для українців вкладці, можна знайти інформацію про стипендії для студентів у різних вишах, пропозиції для науковців та освітян, а також просто корисні посилання для життя українців у Чехії.

Швейцарська The Swiss Academy – Etudes Modernes, до 4 грудня 2023 року, оголосила набір на 20 грантових місць (безкоштовна україномовна програма на дуальній формі навчання – ред.) на інноваційну магістерську програму з кіберспорту. З документів потрібно надати диплом бакалавра (комп’ютерних наук або іншої спеціальності) і заповнити цю аплікаційну форму.

Проєкт із підтримки України міністерства освіти та культури Фінляндії HERE Ukraine! пропонує безплатне навчання у трьох університетах прикладних наук: Haaga-Helia, Laurea та Metropolia. Це онлайн-курси тривалістю два місяці, по завершенню яких можна отримати сертифікат і використати його для здобуття ступеня бакалавра або магістра в українських університетах або інших університетах Фінляндії. 

The German-Ukrainian Academic Society — величезна база даних, де можна знайти чимало корисних посилань про навчання та підтримку українців у Німеччині та світі. Також за допомогою The German-Ukrainian Academic Society можна знайти список перекладачів-волонтерів, що весь час оновлюється, а також не пов’язані з освітою послуги, наприклад, перелік лікарів, які знають українську.