Уряд РФ фінансує кампанію з дезінформації за допомогою ЗМІ у країнах Латинської Америки.
Її мета – підірвати підтримку України та поширювати настрої проти США та НАТО серед латиноамериканської аудиторії. Про це повідомляє Державний департамент США.
Кремль проводить дезінформацію через розвинені контакти зі ЗМІ в Аргентині, Болівії, Чилі, Колумбії, Кубі, Мексиці, Венесуелі, Бразилії, Еквадорі, Панамі, Парагваї, Перу та Уругваї, серед інших країн Латинської Америки, щоб маніпулювати інформацією.
“Кінцева мета Кремля полягає в тому, щоб відмити свою пропаганду та дезінформацію через місцеві ЗМІ таким чином, який буде органічним для латиноамериканської аудиторії, щоб підірвати підтримку України та поширювати настрої проти США та НАТО”, – йдеться у повідомленні.
Росія використовує місцеві ЗМІ та впливових осіб для поширення дезінформації та пропаганди. Це фірми “впливу за наймом” з глибокими технічними можливостями, досвідом використання відкритого інформаційного середовища, історією поширення дезінформації та пропаганди для досягнення цілей РФ.
Москва насаджує оригінальні історії та розповсюджує неправдивий вміст, який корисний для російського впливу. До дезінформації причетні, зокрема, Ілля Гамбашидзе, директор російської фірми зі зв’язків з громадськістю, відомої як “Агентство соціального дизайну” (SDA), який очолює групу зловмисників, що складається з членів SDA та Structura, для проведення кампанії маніпулювання інформацією проти країн Латинської Америки. А також директор проекту SDA Андрій Перла, генеральний директор Structura Микола Тупікін та прокремлівський журналіст Олег Ясінський.
Група редакційного персоналу буде організована в латиноамериканській країні, імовірно, в Чилі, з кількох місцевих журналістів і лідерів громадської думки різних країн регіону.
У Росії створюватимуть контент і надсилатимуть матеріал до редакції в Латинській Америці для перевірки, редагування та, зрештою, публікації в місцевих ЗМІ. Прокремлівський контент, створений у Росії, буде “локалізований” латиноамериканськими кураторами та опублікований у латиноамериканських ЗМІ, щоб виглядати органічним.
Наступним етапом є переклад. Роль московських лінгвістичних редакторів, які володіють іспанською мовою, є невіддільною частиною кампанії. Редактори часто використовують псевдоніми, щоб приховати свою справжню особу та забезпечити відмивання інформації таким чином, який буде органічним для цільової аудиторії.
“Ясінський підтримує та використовує широку мережу іспаномовних та португаломовних журналістів і ЗМІ для поширення проросійських повідомлень, не ставлячи під загрозу свої зусилля з більш природного засвоєння вмісту латиноамериканських ЗМІ на користь SDA та Structura”, – підкреслює Держдеп США.
Теми та показники успіху для кампаній були розроблені спільно з російським урядом та за його вказівками, а Гамбашидзе, Перла та Тупікін взяли на себе провідну роль у їх розробці, йдеться у повідомленні.
У Держдепі зазначають, що контроль прокремлівського наративу є важливим аспектом у розбудові латиноамериканської кампанії впливу, для чого Тупікін стежить за пріоритетними для Кремля темами.
Головні наративи прагнуть переконати латиноамериканців, що війна Росії проти України справедлива і що вони можуть об’єднатися з Росією, щоб перемогти неоколоніалізм.
Ці теми узгоджуються з наративом Росії про те, що вона є лідером у боротьбі проти неоколоніалізації, тоді як насправді вона залучена в неоколоніалізмі та неоімперіалізмі у своїй війні проти України та видобутку ресурсів в Африці.
Є також налагоджений зв’язок між посольствами Росії в Латинській Америці та фінансованими ЗМІ, щоб збільшити кількість прокремлівських повідомлень, поширювати антиамериканські наративи та розвивати партнерство між російськими державними ЗМІ та місцевими.
Як стало відомо на початку жовтня, Росія може повернутися до Ради ООН із прав людини. З одного боку, всю ООН уже давно списали як недієву, неефективну й віджилу структуру. Яка, серед іншого, не може захистити права людини. З іншого, Росія хоче повернутися туди, бо для агресора принципове питання відновити втрачені позиції та взяти реванш навіть там, де вже нічого не працює.