Український президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Польщі Анджеєм Дудою на маржах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Під час зустрічі Дуда висловив свою підтримку Україні та анонсував майбутній візит прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска до Києва, як це було згадано в повідомленнях Зеленського та Дуди.
Зеленський зазначив, що обговорив із Дудою двосторонні відносини, в тому числі співпрацю в контексті євроінтеграції України, а також координацію позицій перед майбутнім самітом НАТО у Вашингтоні, запланованим на липень 2024 року.
Український лідер також проінформував польського президента про поточну ситуацію на полі бою та обговорив питання оборонної допомоги.
Дуда запевнив, що польська підтримка України залишиться незмінною, а Туск планує обговорити питання, пов’язані з блокадою польських перевізників на кордоні з Україною під час свого візиту. Туск також заявив, що він не дозволить антиукраїнським настроям впливати на політику його уряду.
16 січня стало відомо, що польські перевізники та уряд Польщі досягли домовленості щодо “певних умов”, і протест на кордоні з Україною буде призупинено до 1 березня. Через блокаду економіка України зазнала збитків у мільярд євро, а втрати Польщі ще більші. Також відомо, що під час блокади на території Польщі померли троє українських водіїв.
На Всесвітньому економічному форумі у Давосі, крім зустрічі з Дудою, Зеленський провів ряд важливих зустрічей. Серед них – розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, представниками світового фінансового сектору та бізнесу, а також з лідерами Гани, В’єтнаму та Швейцарії.
Український президент також зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, з яким обговорив питання протиповітряної оборони та далекобійних можливостей України.
З президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн Зеленський обговорив початок скринінгу українського законодавства.
У своєму виступі на форумі, Зеленський акцентував на втратах, які зазнала Україна у війні, звертаючи увагу на обережну позицію зарубіжних партнерів і заклики до ненасилля до та після російського вторгнення.