Пандемія Covid-19 могла стати результатом експерименту або інцидентів, пов’язаних із дослідженнями науковців.
Учені мають розробити алгоритм дій на випадок повторного спалаху, який допоможе розслідувати яким саме чином він виник, заявив доцент кафедри науки та міжнародної безпеки в Королівському коледжі Лондона, доктор Філіпп Ленцос, пише Telegraph.
“Ми повинні визнати той факт, що пандемія могла початися з якогось інциденту, пов’язаного із дослідженнями. Важливо не повторити помилок у майбутньому. Нас чекають більш неоднозначні події”, – сказав він під час виступу в ООН у Нью-Йорку.
Він закликав до покращення регулювання науки, яка ставить під загрозу велику кількість людей.
Коронавірус уперше зафіксували в Китаї за 12 км від Інституту вірусології Уханя. Заклад раніше працював над експериментами зі збільшення ефективності вірусів і неодноразово отримував звинувачення в слабкій безпеці.
Влада КНР відмовилася провести належне розслідування та заблокувала доступ до лабораторій, журналів досліджень або баз даних зразків.
Міністерство охорони здоров’я та послуг США постановило, що перед пандемією там проводили небезпечні експерименти, які підвищували ефективність коронавірусу.
“Дослідження, які можуть спровокувати пандемію, мають високу ймовірність короткострокової користі для суспільства в усьому світі та мають проводитись під суворим міжнародним контролем, який виходить за межі. Їх слід проводити лише тоді, коли немає іншої альтернативи”, – йдеться у доповіді.
Команда також закликала до нових протоколів для роботи в лабораторії. Існує ймовірність, що вірус витік із лабораторії Уханя, вчені якої неналежним чином збирали зразки у заражених кажанів.
В Україні циркулює 17 штамів коронавірусу.
У тому числі зафіксовано новий штам Covid-19 – “Дженні”. Про це в ефірі національного телемарафону розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
За його словами, новий штам було виявлено нещодавно.