7 березня 1997 року в журналі Nature вийшла стаття про те, що вчені з Рослінського інституту в Единбурзі у Шотландії вперше успішно клонували тварину з клітин іншої дорослої особини. Так з’явилася знаменита овечка Доллі.
Вівця народилася 5 липня 1996 року, пресу ж повідомили про це пізніше. Спочатку овечці було присвоєно ідентифікаційний код 6LL3. Згодом вона отримала ім’я Доллі на честь кантрі-співачки Доллі Партон. Своєю появою вона завдячує технології пересадці ядер соматичних клітин. Тварина прожила трохи більше 6 шести років, при чому середня тривалість життя овець становить близько 15 років. Зараз опудало Доллі зберігається у музеї в Единбурзі.
Звістка про успішне клонування шокувала світ. Провідні держави клонування людини заборонили, такі експерименти не можна проводити більш, як у 30 країнах. Зараз методологію клонування активно використовують у трансплантології і косметології.
У Південній Кореї створили спеціальну клініку для клонування домашніх тварин. 100 тисяч доларів коштує така послуга. Клініка приймає замовлення зі всього світу. Науковці вважають, що клонування зможе відродити види вимерлих тварин. У Гарвардському університеті проводять дослідження, аби клонувати шерстистого мамонта.
Генетики з Південної Кореї клонують Ленського коня. Цей вид вимер 4 тис. років тому. Біологічний матеріал візьмуть з клітин Ленського лоша, рештки якого збереглися в умовах вічної мерзлоти.