20 квітня 2010 року за 80 кілометрів від узбережжя США у Мексиканській затоці загорілася та затонула нафтова платформа Deepwater Horizon. В Атлантичний океан вилилося близько 5 млн барелів нафти. Аварію, яка стала однією з найбільших екологічних катастроф в історії США, назвали “нафтовим Чорнобилем” .
У момент вибуху на платформі загинули 11 людей, 17 постраждали. Ще двоє загинули при ліквідації наслідків катастрофи.
Пошкодження труб свердловини сталося на глибині 1500 м. Нафта лилася в океан зі швидкістю 760 тис. л на добу. Зупинити відтік вдалося лише через 152 дні. За цей час нафтова пляма охопила 75 тис. кв. км.
Внаслідок катастрофи від забруднення постраждали усі штати США, які мають вихід до Мексиканської затоки. Серед них Алабама, Міссісіпі та Флорида. На узбережжях виявляли тисячі мертвих тварин та птахів. Серед них було зібрано понад 6 тис. мертвих птахів, 600 морських черепах, 100 дельфінів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримський курорт спіткала екологічна катастрофа
Як виявилося, вибух відбувся через витік метану. Він поширився по буровій платформі через вентиляційну систему. Аварійний запобіжник, який мав автоматично заблокувати свердловину у разі аварії, не спрацював.
Головним винуватцем трагедії визнали компанію. А причиною катастрофи назвали бажання зекономити під час розробки свердловини, що вплинуло на дотримання правил безпеки.
На власників родовища почали масово подавати до суду. Загалом – більше 100 тис. позовів. Адже через заборону рибного промислу в третині всієї акваторії Мексиканської затоки без роботи залишилися понад 150 тис. рибалок і працівників ресторанів. Також було введено піврічний мораторій на глибоководне буріння, що призвело до втрати 13 тис. робочих місць. Втрати туристичної галузі були оцінені у $23 млрд.
Щоб припинити розлив нафти, у свердловину була встановлена 75-тонна заглушка. Витікання нафти вдалося зупинити шляхом закачування всередину спеціального цементного розчину. Катастрофа коштувала компанії більше $20 млрд.
10 квітня 2010 року під російським Смоленськом розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. У квітні цього року стало відомо, що польські судмедексперти виявили 69 фрагментів тіл 26 жертв Смоленської катастрофи у трунах інших людей.