Чому жінкам треба щодня їсти чорнослив

Головна Сторінка » Чому жінкам треба щодня їсти чорнослив

Чорнослив може покращувати структуру та міцність кісток у жінок у постменопаузі.

До таких висновків дійшли дослідники Пенсільванського університету (США), пише Newsweek.

“Вживання чорносливу щодня може уповільнити вікову втрату кісткової маси та зменшити ризик переломів кісток. Щоденне споживання чорносливу впливає на фактори, пов’язані з ризиком переломів. Це клінічно неоціненне”, – сказала співавтор дослідження Мері Джейн Де Соуза, провідний професор кінезіології та фізіології Пенсільванського університету (США).

З віком щільність кісткової тканини має тенденцію до зменшення. Частково це пов’язано з природним зниженням здатності організму регенерувати кісткову тканину.

“Баланс між резорбцією кісткової тканини (процесом, під час якого кістка руйнується, а її мінерали потрапляють у кров) і формуванням кісткової тканини змінюється, що призводить до більшої втрати кісткової маси, ніж формування”, – йдеться у матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що буде, якщо щодня з’їдати жменю чорносливу

Зниження рівня естрогену під час менопаузи значно прискорює втрату кісткової маси, а це означає, що жінки в постменопаузі піддаються особливому ризику. Естроген допомагає захистити щільність кісток, тому низькі рівні призводять до посиленого розсмоктування кісток. У чоловіків поступове зниження рівня тестостерону також може сприяти ослабленню кісток.

Збільшення втрати кісткової маси може призвести до остеопорозу, коли кістка стає пористою, менш щільною та більш схильною до переломів. У США понад 10 мільйонів людей страждають на остеопороз, більшість з яких – жінки в постменопаузі.

“Чорнослив містить багато хімічних речовин, таких як поліфеноли, які гальмують процес втрати кісткової маси”, – зазначають експерти.

Користь чорносливу в тому, що він містить багато клітковини. Але для літніх жінок він має ще одну користь.

Якщо їсти щодня п’ять-шість плодів чорносливу, це запобігатиме втраті кісткової маси й допоможе боротися з остеопорозом, за словами американського дієтолога Крістофера Мора.Така властивість особливо важлива для жінок під час менопаузи, коли рівень естрогену в організмі зменшується і виникає ризик зниження мінеральної щільності кісток.