За скільки годин до сну можна пити чай, щоб добре виспатись

Чай – це один із найпопулярніших напоїв у світі, і багато людей люблять насолоджуватися ним перед сном.

Але чи корисно пити чай увечері? Деякі кажуть, що це чудовий спосіб розслабитися після важкого дня, тоді як інші застерігають від можливих негативних наслідків для сну.

Розповімо, які фактори впливають на вибір і чи варто насолоджуватися чашкою чаю перед сном.

Чи можна пити чай перед сном

Це залежить від декількох факторів, зокрема від типу чаю, вашої індивідуальної чутливості до кофеїну та мети, з якою ви п’єте чай.

Важливо розрізняти види чаю. Чорний і зелений чай містять значну кількість кофеїну, що може негативно вплинути на якість сну, особливо у чутливих до кофеїну людей. У цьому випадку краще обрати трав’яний чай, який не містить кофеїну і має заспокійливий ефект. Також важливо пам’ятати, що чай містить значно менше кофеїну, ніж кава.

Чутливість до кофеїну. Якщо ви чутливі до кофеїну, то навіть невелика його кількість, спожита ввечері, може призвести до безсоння або порушення сну. У такому випадку краще уникати вживання напоїв, що містять кофеїн, за кілька годин до сну.

Заспокійливий ефект. Трав’яні чаї, такі як ромашковий, м’ятний або мелісовий, можуть мати заспокійливий і розслаблюючий ефект. Вони допомагають зняти напругу і підготуватися до сну. Якщо ваша мета – розслабитися після напруженого дня, такі чаї будуть чудовим вибором.

Щоб чай не впливав на якість сну, необхідно вживати напій у певні години. Тривалість напіврозпаду кофеїну складає близько п’яти годин. Це означає, що через 5-6 годин після вживання міцного чаю в організмі залишається половина від початкової кількості цієї сполуки. Тому експерти рекомендують пити чай за 4-6 годин до сну.

Яка користь вечірнього чаювання

Незважаючи на потенційні проблеми із засинанням, вечірній чай має низку переваг. Ритуал чаювання допомагає розслабитися після напруженого дня, сприяє зниженню стресу та втоми.

Багато видів чаю місять антиоксиданти – сполуки, які запобігають ряду захворювань, зміцнюють нервову систему та покращують роботу серця й судин. Окрім того, чай розслабляє та зігріває, що дуже важливо у холодну пору року. Треба лише вибрати правильний час для чаювання.

Щоб чай приніс максимальну користь, варто надавати перевагу тим видам, які містять мало кофеїну. Можна вибирати чаї із трав’яних зборів, які мають лікувальний ефект. Важливо стежити за міцністю напою, слабо заварений чай майже не містить кофеїну, тому не вплине на процес засинання. Також дію кофеїну нівелює додавання у напій молока, такий чай матиме заспокійливий ефект.

Спокійний нічний сон – це те, що потрібно кожній людині. На його якість впливає харчування. Воно не завжди буває корисним, а тому негативно впливає на якість сну.

Є продукти, яких треба уникати за дві години до сну. Хоча це може здатися безглуздим, деякі можуть не усвідомлювати, що кофеїн у післяобідньому чаї може бути тим, що не дає спати вночі. Хоча в ньому може бути на 50-70% менше кофеїну, ніж у каві, це все одно впливає, особливо на тих, хто чутливий до нього.