Ідеально економить час вранці: як швидко приготувати гранолу

Головна Сторінка » Ідеально економить час вранці: як швидко приготувати гранолу

Чашка кави або чаю не замінить повноцінний сніданок.

Якщо ви постійно спізнюєтеся і не встигаєте поїсти, на допомогу приходить швидкау приготуванні корисна гранола.

Що таке гранола

Це не пластівці і далеко не мюслі. Гранола – сніданок, який містить запечену вівсяну крупу, горіхи і мед. Іноді в суміш додають сухофрукти, такі як родзинки або фініки. Її можна вживати в їжу як в сухому вигляді, так і заливати молоком, йогуртом, кефіром, що ідеально економить час вранці.

Основне завдання граноли – наситити організм і дати йому енергію. В її основі крупа – тобто вона містить в основному повільні вуглеводи. Тому найкраще вживати гранолу на сніданок, коли потрібно зарядитися силами на майбутній день. Також. гранола продається в форматі снеків, які зручно брати з собою на роботу або ж в подорож.

Користь граноли

Гранола має здатність знижувати рівень холестерину, регулювати травлення, допомагає скинути вагу, покращує роботу серця, насичує енергією, запобігає анемії і сприяє нормальній роботі органів.

Споживання граноли також допомагає знизити кров’яний тиск, підвищує розумову активність, покращує стан шкіри. У ній міститься довгий список вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, в тому числі, клітковини, натрію, калію, цинку, вітаміну Е, заліза, фосфору і т.д

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали суперфуд, який дієтологи вважають ідеальним для схуднення

Крім того, цей сухий сніданок насичений клітковиною і має повністю натуральний склад, без ароматизаторів і підсилювачів смаку.

Гранола довго не псується, що дозволяє зберігати її тривалий час, брати з собою в подорожі або на відпочинок.

Як приготувати гранолу вдома

Рецептів приготування граноли вдома – величезна кількість, на різний смак: від горіхів до фруктів, а в деяких і все разом. Ділимося одним з популярних рецептів.

Інгредієнти

Вівсяні пластівці – 1 кг

Мигдаль – 200 г

Фундук – 200 г

Гарбузове насіння – 100 г

Насіння соняшнику – 100 г

Вялена журавлина – 200 г

Родзинки – 100 г

Мед – 600 г

Пюре з яблук – 300 г

Кориця мелена – чайна ложка

Імбир мелений – чайна ложка

Мускатний горіх – на кінчику чайної ложки

Кокосова або інша рослинна олія – 20 г.

Як приготувати

Горіхи вимити, просушити рушником. Їх можна нарізати або залишити цілими.

Мед підігріти на водяній бані, додати яблучне пюре, кокосове масло і трохи кориці. Розмішати і зняти з вогню.

Змішати всі сухі інгредієнти, крім журавлини і родзинок.

Додати топпинг з меду і пюре. Добре вимішати, щоб не залишилося грудочок. Додати залишок спецій. Залишити суміш на 10 хвилин.

Розігріти духовку до 150 градусів, включити режим конвекції. Деко застелити пергаментом для випічки. Викласти суміш тонким шаром.

Запікати до золотистого кольору близько години. Перемішувати кожні 20 хвилин.

Дати охолонути готовій гранолі, додати в’ялену журавлину і родзинки, перемішати.

У вівсянці є велика кількість вітамінів і мікроелементів, клітковини, заліза і антиоксидантів. Ця крупа відрізняється низьким глікемічним індексом, тому корисна для крові і фігури. Бета-глюкан у складі вівса нормалізує рівень холестерину в крові і знижує ризик розвитку хвороб серця. Він сприяє зростанню числа корисних бактерій у шлунку, діючи як паливо для мікробів, і дає відчуття довгого насичення.

Вівсянка – одна з найкорисніших каш для кишечника. Найкорисніша каша вранці – саме вівсянка. Ця каша допомагає швидше “запустити” травний процес, покращує здоров’я печінки і забезпечує стабільну роботу щитовидної залози.