Мобілізація не може бути повністю мотивувальною – Жорін

Головна Сторінка » Мобілізація не може бути повністю мотивувальною – Жорін

Мобілізація не може бути лише мотивувальною, жодна масштабна війна ніколи не трималася виключно на добровольцях.

Українці самі винні у тому, що нещодавно ТЦК здійснили мобілізаційні рейди у торгівельно-розважальних закладах в різних містах України. Таку думку висловив заступник командира третьої ОШБр майор Максим Жорін в інтерв’ю “Фокусу”.

“Я вважаю, що ми самі винні в тому, що такі події відбуваються. Чи подобається мені цей хаос і цирк, які періодично відбуваються? Ні, не подобаються. Звісно, я хотів би, щоб це було інакше. Але ми, як суспільство, самі створили цю ситуацію, самі її організували, ми самі – ковалі свого щастя”, – зазначив майор.

На його думку, наразі іншого варіанту проводити мобілізацію наразі не існує, проте у майбутньому зміни можливі.

“У перспективі – це зміна роботи з населенням, інакші підходи до підготовки людей. Це робота з репутацією військових, армії тощо, інформаційно-агітаційна робота й адекватний державний рекрутинг. Все це могло б змінити ситуацію. Але ми всього цього не зробили раніше, тож тепер пожинаємо плоди, коли спостерігаємо такі явища, як рейди ТЦК”, – зауважив Жорін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізаційні показники зросли у 2,5 раза – Умєров

Крім того, військовий впевнений, що попри зміни мобілізація все одно не може бути повністю мотивувальною. Він сказав, що це нереально.

Жодна масштабна війна ніколи не трималася виключно на добровольцях. Так чи інакше нам все одно доведеться вдатися до мобілізації. Але ж питання в тому, як до цієї мобілізації ставляться, як з мобілізованими себе поводять. Тому змінити це можна. Найголовніше – це змінити саме суспільне ставлення”, – наголосив Жорін.

Для цього на державному рівні необхідно проводити роботу з населенням і готувати його до можливої участі у війні. І ця робота повинна починатись зі шкіл, університетів та на всіх без виключення робочих місцях, додав майор.

Також Жорін розповів, що людина має пройти першу базову підготовку. Це одразу зніме безліч питань у кожного цивільного, який сьогодні просто цього боїться.

Не йдеться про те, що всі українці після навчання підуть в армію. У жодному разі, так теж не може бути. Але всі українці мають бути готовими до тих реалій, які сьогодні відбуваються”, – підкреслив він.

Майор додав, що люди, які проходять базову підготовку для цивільного населення у навчальних центрах, здобувають знання, втрачають страхи, знаходять відповіді, змінюється їхня мотивація, ставлення до того, що відбувається.

“В них з’являється розуміння, чому, як і навіщо це робити. Тому надзвичайно важливим у цьому плані я вважаю саме роботу з цивільним населенням, яку ми весь цей час ігноруємо, хоча вона багато в чому може стати фундаментальною в питанні стану суспільства. Далі вже йде правильна інформаційна робота з людьми, зокрема в навчальних центрах”, – сказав військовий.

Владі та військовому командуванню доведеться впровадити низку змін, щоб змінити ставлення українського суспільства до мобілізації та забезпечити Сили оборони необхідною кількістю новобранців, підсумував Жорін.

Окрім Києва, ввечері 11 жовтня представники ТЦК та поліції провели рейди у низці інших міст України. Зокрема, чоловіків перевіряли у клубах та ресторанах Дніпра, Харкова, й Хмельницького.

Рейди у публічних місцях збільшили кількість добровільних візитів до територіальних центрів комплектування. Про це заявила офіцерка сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського ТЦК Лариса Козак.

Спекулятивні дії в інформаційному просторі, що містять звинувачення у незаконних діях представників ТЦК та СП, підлягатимуть перевірці правоохоронних органів у межах їхніх повноважень.

Крім того, Сухопутні війська запевнили, що всі порушення з боку самих ТЦК та СП не залишаються без належної оцінки та контролю з боку командування. Кожен випадок отримує правову оцінку відповідно до чинного законодавства України.