У застосунку “Армія+” запрацювала функція подачі рапорту на зміну місця служби.
Тепер військовослужбовці Збройних Сил можуть швидко й без зайвої бюрократії подати рапорт на переведення в іншу частину. Про це інформує Міністерство оборони України.
Процес максимально зручний і займає лише близько 15 хв., йдеться в повідомленні.
У Міноборони розповіли, що важливо знати для подачі рапорту: знадобиться військовий квиток або посвідчення офіцера та рекомендаційний лист від частини, куди військовий планує переведення. Додатково може знадобитись висновок ВЛК для переведень через стан здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осіб із ВІЛ та туберкульозом можуть мобілізувати, але є певні нюанси – Міноборони
Зазначено, що командирської згоди, як і Армія ID командира, для подачі рапорту не потрібно – запит автоматично надсилається в Кадровий центр ЗСУ, де його розглянуть протягом 72 год.
В окремих випадках Кадровий центр напряму звертається до командирів військових частин за погодженням. Зокрема, для переведення між тиловими або між бойовими бригадами. Також погодження потрібне, якщо військовий є офіцером або займає офіцерську посаду.
У разі відмови в Армія+ обов’язково вказуються чіткі причини. Наприклад, переведення заборонені для військових, які прослужили у своїй частині менше шести місяців або з моменту попереднього переведення за ініціативи військового минуло менше року.
Всі підстави для відмови чітко визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2024 №1291, зазначили у Міноборони.
Катерина Чорногоренко розповіла, кого з військовослужбовців наразі можна перевести з одного підрозділу в інший у цифровому форматі.
“Це військовослужбовці, які переводяться з тилових частин у бойові. Далі з бойових частин до бойових. Та з бойових до тилових, якщо є висновок ВЛК, якщо особа не займає у своєму підрозділі посаду, яка відповідає висновку ВЛК”, сказал вона.
Кожному військовослужбовцю, який подає рапорт через “Армію+” гарантується його розгляд протягом 72 годин. Протягом цього часу військовий має отримати відповідне рішення. І у випадку, якщо такий рапорт не буде погоджено, то військовий отримає чіткі причини такого рішення.