Головна фішка інтер’єру 2025 року: бельгійка створила екологічні меблі з тенісних м’ячиків

Головна Сторінка » Головна фішка інтер’єру 2025 року: бельгійка створила екологічні меблі з тенісних м’ячиків

У світі дизайну інтер’єру дедалі більше уваги приділяється не лише естетиці, а й впливу на довкілля.

2025 рік стане роком, коли екологічність стане однією з головних тенденцій у сфері дизайну.

Майстриня із Бельгії Матільда Вітток використала незвичний матеріал для меблів. Ними стали викинуті м’ячики для тенісу.

Жінка створює на замовлення меблі з використаних тенісних м’ячів. Її стильні, модерністські шезлонги повністю позбавлені подушок – за винятком оббивки з 500 точно розташованих тенісних м’ячів. Лавки Вітток довжиною один метр також досить стримані. Вони складаються з близько 270 м’ячів, і є одночасно ефектними і конструктивно надійними, пише CNN.

Дизайнерка розповідає, що виготовлення одного тенісного м’яча відбувається у приблизно 24 різних етапи, що загалом займає десь 5 днів. Крім того, м’яч для тенісу має дуже короткий термін служби. Колись Матільда сама грала у теніс, тому добре знає, скільки відходів спричиняє виробництво м’ячів. Вона на власні очі бачила, як багато з них просто викидається.

Щороку виробляється близько 300 мільйонів тенісних м’ячів, і майже всі вони потрапляють на смітники, розкладаючись понад 400 років.

На Відкритому чемпіонаті США з тенісу використовують близько 70 тисяч м’ячів, майже стільки й на турнірі Вімблдон. При цьому один м’яч може “пережити” дев’ять ігор.

Вітток витрачає близько 3-4 тижнів на виготовлення одного стільця, який вона продає за 2900 доларів. Кожен м’яч вона ріже та фарбує вручну, вибираючи кольори, що гармонійно підходять до інтер’єру клієнта. Після численних спроб і помилок їй вдалося використати форму тенісного м’яча, при цьому приховавши деякі його легко впізнавані риси. “Мені потрібно було знайти таку конструкцію, яка б змінила іконічний вигляд тенісних м’ячів”, каже дизайнерка.

Всі свої матеріали Матільда отримує завдяки пожертві від тенісних клубів. Перші колекції були невеликими іноді це були лише 10 використаних м’ячів за раз, але з часом “поставки” швидко зросли. Тепер Вітток працює з Федерацією Валлонії в Брюсселі, яка запропонувала їй весь свій запас близько 100 000 м’ячів. За словами Вітток, їй цієї кількості вистачить десь на 9 місяців. Майстриня каже, що вона здатна обробляти 1 800 м’ячів на тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Облаштовуємо комфортний і стильний балкон-лоджію: цікаві дизайнерські рішення

Створення меблів – це не єдина мета Матільди. Для неї не менш важливим є те, як потім утилізувати ці предмети.

Екодизайн – це про циркулярність. Ви можете використовувати матеріали з низьким викидом вуглецю або перероблені, але потрібно завжди думати про кінцевий цикл. Якщо це не замкнений цикл, і ви не можете повторно використати матеріали для чогось іншого, тоді це вже не екодизайн. Це навіть гірше, бо це нові матеріали, – вважає вона.

Після того, як меблі, виготовлені Вітток, застаріють, вона зможе розібрати їх на сотні тенісних м’ячиків, які з’єднані між собою без клею. Ці м’ячики підуть на переробку. Їх ворс спалюється, а гума подрібнюється для виготовлення пружних килимків для дитячих майданчиків.

Якісні дерев’яні меблі розраховані на тривалий термін служби та естетичний вигляд.

Але через подряпини вони стають менш привабливими. Є декілька простих варіантів, як можна самостійно видалити подряпини з дерев’яної поверхні меблів.