Існує різниця між чоловіками, які прийшли до ТЦК добровільно, і тими, кого доправили примусово.
Подекуди чоловіки, які тривалий час уникали призову до армії, спокійно ставляться до отримання повістки чи зустрічі з працівниками ТЦК. Про це розповіла речниця Чернівецького ТЦК Тетяна Гайдащук в інтерв’ю “Суспільному”.
За її словами, вони вважають, що настав їхній час захищати країну.
“Звісно, мотивація в тих осіб, яких доставили до ТЦК, і в тих, хто прийшов добровільно, вона різна. Але бувають такі випадки, коли люди досить нормально ставляться до цього: “Прийшов мій час і треба вже мені піти служити”. Є певна частина людей, які таке враження, наче чекали цього моменту. Адже до того моменту, поки до них не приходила повістка і не підходив ніхто з ТЦК, вони просто жили. А в момент зустрічі з військовими ТЦК або отримання повістки вже спокійно до цього поставилися й пішли служити”, – пояснила Гайдащук.
Речниця Чернівецького ТЦК згадала під час бесіди з журналістами випадок, коли дружина військовозобов’язаного опублікувала в соцмережах відео із заявою про нібито незаконний призов її чоловіка. Згодом виявилося, що дії ТЦК були цілком законними, і чоловік вирушив до навчального центру.
“Уже через тиждень його дружина ним пишалася, викладала фото, який її чоловік молодець і воїн”, – додала вона.
Гайдащук сказала журналістам, що у військовозобов’язаних повинно бути достатньо мотивації служити, бо зараз вистачає інформації про мобілізацію.
“Найбільшою мотивацією для того, щоб мобілізуватися, є те, що ворог насувається в напрямку твого дому. Мені здається, що всі інші речі і відсутність мотивації – це вже якісь маніпуляції. Якщо будь-якого чоловіка запитати: “Чому ти не захищаєш Україну?”, то він обов’язково знайде якісь причини. Наприклад, скаже: “Чому депутати не воюють?”. Хоча депутати воюють. Або скаже: “Тому, що мені щось не подобається в роботі ТЦК!”. Хоча всі прекрасно знають, що людина може піти служити не обов’язково через ТЦК, вона може йти безпосередньо у військову частину”, – підсумувала речниця.
В Україні працюють над запровадженням нового формату контрактів на службу у Збройних силах України. Йдеться про можливість залучення до служби для людей віком від 18 до 24 років.
Контракт можна буде укласти на добровільних засадах. Він, зокрема, передбачатиме обмежений строк служби та гідне матеріальне забезпечення.