Ракети КНДР, якими РФ б’є по Україні, мають західні компоненти – у ГУР показали “розпаковку”

Головна Сторінка » Ракети КНДР, якими РФ б’є по Україні, мають західні компоненти – у ГУР показали “розпаковку”

На порталі WarSanctions опубліковано черговий перелік компонентів іноземного виробництва, виявлених у північнокорейських балістичних ракетах KN-23/KN-24.

Загалом Росія отримала від КНДР понад сотню таких ракет. Вперше їх застосували у війні проти України наприкінці 2023 року. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

Північна Корея разом з ракетами тоді направила до РФ своїх військових фахівців. Вони обслуговували пускові установки та фактично брали участь у воєнних злочинах проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР та Китай можуть отримати від РФ чутливі технології – американський адмірал

“Жертвами ударів KN-23/KN-24 неодноразово ставали цивільні українці як у прифронтових громадах, так і у віддалених від лінії бойового зіткнення населених пунктах. Зокрема, 2 січня 2024 року внаслідок влучання північнокорейської ракети у київську багатоповерхівку загинули четверо людей. 11 серпня 2024 року у Київській області від уламків KN-23/KN-24 загинули чотирирічний хлопчик та його батько, ще троє громадян отримали поранення”, – йдеться у повідомленні.

У ГУР наголошують, що застосована Росією проти України ракета KN-23/KN-24 містила іноземні компоненти, вироблені компаніями з п’яти країн – КНР, США, Японії, Сполученого Королівства та Швейцарії.

“Щонайменше один з них – перетворювач напруги з маркуванням британського виробника “XP Power” – виготовлений в лютому 2023 року, вже після початку повномасштабного вторгнення. Щоб отримати технології для своїх програм озброєнь, держава-агресор Росія та її союзники – КНДР та Іран – використовують спільні схеми для обходу міжнародних санкцій, що вимагає належної реакції, зокрема, посилення механізмів експортного контролю”, – зазначили в українській розвідці.

Із початку 2024 року Росія запустила по Україні 194 балістичні ракети. Близько 60 з них – це північнокорейські KN-23, у яких виявлено деталі, вироблені у країнах Заходу.

У серпні та вересні спостерігався сплеск атак, коли Україна вперше публічно розповіла про використання Росією KN-23.