Яку листову зелень потрібно ввести у свій щоденний раціон: шість видів

Головна Сторінка » Яку листову зелень потрібно ввести у свій щоденний раціон: шість видів

Зелень повинна бути на столі щодня і в кожного. Вона не лише додає смаку стравам, а й позитивно впливає на здоров’я.

Зелень покращує травлення, зміцнює імунітет і навіть підвищує настрій. Розповімо, яку зелень варто включити у свій щоденний раціон, щоб почуватися краще і залишатися енергійними.

Кейл. Цей вид капусти багатий на вітаміни і поживні речовини. Крім того, кейл досить універсальний.

Зелень кульбаби. Вона допомагає збільшити виділення жовчі, розщеплювати жири, полегшувати травлення та допомагає печінці відфільтровувати потенційно небезпечні хімічні речовини.

Бок-чой. Його також називають китайською черешковою капустою. Це хрестоцвітий овоч, а такі знижують ризик розвитку раку та містять поживні речовини.

Паростки броколі. Містять таку ж кількість калорій та макроелементів, що й броколі, але приблизно в 100 разів більше глюкорафаніна. Ті речовини, що утворюються з нього, мають протиракові та антибактеріальні ефекти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забудете про камінці в нирках та серцеві хвороби: чому варто їсти петрушку

Водяний крес. Він містить найбільшу кількість поживних речовин за найменшої кількості калорій. Містить значну кількість біологічно активного вітаміну В6, магнію, фолієвої кислоти і діє як стимулятор травлення.

Шпинат. Це низькокалорійний продукт, що робить його дієтичним і корисним. Листя шпинату – справжнє джерело вітамінів: С, A, B1, В2, B6, РР, Р, Е, D2, К. Він багатий на мінеральні речовини: залізо, калій, цинк, магній, кальцій та інші, які допомагають організму позбутися надлишку холестерину, зміцнюють імунну систему, запобігають хворобам серця. В ньому високий вміст йоду, що сприяє правильній роботі і здоров’ю щитовидної залози.

Людям, яким діагностували діабет, інсулінорезистентність та метаболічний синдром, потрібно бути обережними зі споживанням вуглеводів. Вони є у багатьох групах продуктів харчування, а не лише в зернових.

Спаржа – овоч з найбільшим вмістом клітковини і найменшим вмістом вуглеводів. Овочі з низьким вмістом чистих вуглеводів мають менший вплив на рівень цукру в крові. В чотирьох спаржевих списах міститься менше трьох грамів вуглеводів, з яких 1,2 грама – клітковина.