Росія налагодила постачання боєприпасів та балістичних ракет КНДР морем через порти Владивостока і Находки

Головна Сторінка » Росія налагодила постачання боєприпасів та балістичних ракет КНДР морем через порти Владивостока і Находки

Лише у липні Пхеньян відправив Москві понад 7 тис. тонн військової продукції.

Північна Корея постачає боєприпаси та балістичні ракети Росії морем через порти Владивосток і Находка, залізницею та з допомогою авіації. Про це пише LIGA.net із посиланням на відповідь Головного управління розвідки Міністерства оборони України у відповіді на запит видання.

В розвідці зазначили, що морські перевезення здійснюють морськими суднами “Lady R”, “Мария”, “Майя-1” та “Ангара”, які завантажують у північнокорейському порту Раджин.

Поставки залізницею проходять через прикордонну станцію Хасан у Росії. Через неї, за даними ГУР, з січня 2024 року функціонує постійне сполучення між країнами. Цим шляхом постачають, здебільшого, артилерію.

А от повітрям постачають, частіше за все, ракети малої дальності KN-23/24. Літаки курсують із Пхеньяна до Владивостока.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР може відправити війська до Росії вже в серпні – розвідка Південної Кореї

Загалом КНДР постачає до Росії артилерійські снаряди, реактивні снаряди до систем залпового вогню й балістичні ракети, зокрема типу “Хвасон-11”. Так, з червня 2023 року Росія отримала від Північної Кореї до 150 балістичних ракет KN-23/24 та близько 6,5 млн одиниць артилерійських боєприпасів.

Також Пхеньян передав дві реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) калібру 600 мм, до 120 РСЗВ калібру 240 мм і до 170 РСЗВ калібру 107 мм.

У переліку поставленого Росії озброєння є близько 190 самохідних артилерійських установок калібрів 170 мм і 122 мм, близько 100 гаубиць калібру 122 мм та до 100 мінометів калібру 140 мм. І це не повний список вантажів.

Лише впродовж липня цього року російські морські судна доставили в Росію з КНДР 7,4 тис. тон військової продукції.

Про військову співпрацю Москви з Пхеньяном, правову відповідальність держав-союзників агресора та кроки, які повинна зробити Україна, щоб боротися за справедливість, розповідав Гюндуз Мамедов у статті “Як нам покарати КНДР за агресію проти України”.

Північна Корея утримує на території Росії близько 11 тис. військових та планує надсилати нові підрозділи для підтримки агресії проти України. Як пояснили в ГУР, Москва і Пхеньян домовилися про відправку ще близько 6 тис. солдатів КНДР для виконання інженерних завдань, розмінування та відновлення інфраструктури.