Фінансові дані українців наразі є банківською таємницею, але це можуть змінити.
Доступ до банківської таємниці повинна отримати Державна податкова служба України, в етері подкасту “УТ-2” повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.
Банківська таємниця для податківців все ж буде скасована в рамках євроінтеграції. Цьому може перешкоджати недовіра українців до державних інституцій, вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На виплату “Зимової єПідтримки” виділили додаткові 5 млрд грн
“Я як міністр фінансів вважаю, що максимальна прозорість і відкритість у сплаті податків – це наше майбутнє. І ми не маємо боятися розкривати банківську таємницю, яка, як ми вважаємо, від чогось нас захищає. Банківська таємниця захищає злодіїв і злочинців”, – каже Марченко.
Міністр уточнив, що у разі скасування таємниці податківці працюватимуть не з фінансовими даними конкретної людини, а аналізуватимуть масиви інформації – це буде база даних і будуть працювати з ризиками.
Клієнти ПриватБанку при оформленні картки “Національного кешбеку” автоматично надають дозвіл на розкриття банківської таємниці.
Народний депутат Ярослав Железняк додав, що ця частина вимоги відноситься не лише до Привату, а й до всіх інших банків – в порядку затвердженому Кабінетом міністрів України. Однак, в інших банках це стосується “згоди на передачу інформації про платіжні операції з обраних поточних рахунків”.
Міністерство економіки заявили про недоцільність надмірних вимог щодо розкриття банківських даних.