Суд в США призупинив розгляд позову “Приватбанку” до Коломойського

Суд в США призупинив розгляд позову “Приватбанку” до Коломойського

Канцлерський Суд штату Делавер 23 серпня відхилив клопотання колишніх власників “Приватбанку” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова про припинення розгляду справи за позовом банку про стягнення збитків, завданих до його націоналізації в кінці 2016 року, в зв’язку з тим, що справа нібито розглядається судами України. Однак американський суд призупинив розгляд справи до винесення вердиктів українських судів.
Про це повідомляє прес-служба банку.

“Згідно з рішенням, Канцлерський Суд штату Делавер (США) продовжить розгляд справи №2019-0377-JRS за цивільним позовом АТ КБ” Приватбанк “проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших юридичних і фізичних осіб про, серед іншого, стягнення збитків, заподіяними відповідачами банку до його націоналізації в грудні 2016 року “, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що суд задовольнив клопотання “Приватбанку” і виніс наказ про збереження активів (status quo order), яким наклав заборону на будь-які дії за межами звичайної господарської діяльності з різними активами відповідачів в США.

За словами суду, цей наказ є “гарантією надання позивачеві належного забезпечення вимог на суму понад $ 600 млн, відшкодування яких він вимагає в рамках цього виробництва”. Одночасно, суд задовольнив клопотання відповідачів і призупинив провадження у окремій частині, поки пов’язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.

У той же час суд задовольнив клопотання колишніх власників “Приватбанку” про припинення розгляду ініційованого банком судового спору до винесення українськими судами рішень у справі про законність його націоналізації і по спорам націоналізованого “Приватбанку” з позичальниками, передає Інтерфакс-Україна.

“На численні практичних міркувань слід призупинити розгляд справи до прийняття рішення по спорах з позичальниками і про законність націоналізації. Перш за все, переклади українських доказів і законів будуть пов’язані зі значними витратами. З огляду на розмах цієї справи, час і ресурси, необхідні для цього, будуть значними “, – наголошується в рішенні суду про необхідність дочекатися вердикту українських судів.

Вказується, що оскільки американському суду для винесення рішення необхідно буде перевести об’ємні кредитні документи, внутрішні записи українського банку, що стосуються схвалення цих кредитів, листування між українськими членами “тіньового банку”, між співробітниками банку і слова свідків передбачуваних подій, які, швидше за все, будуть говорити українською або грецькою мовою, цей процес буде “обтяжливим, неефективним і надзвичайно складним”.

У частині справи про націоналізацію в меморандумі Канцлерського суду йдеться, що ця суперечка фактично розглядається на рівні Конституційного суду України, куди подано подання про незаконність “анти-Коломойського закону”.

Що стосується суперечок націоналізованого “Приватбанку” з позичальниками про кредити, кошти яких, на думку банку, використовувалися для відмивання в США, то в меморандумі наводяться приклади погашення таких кредитів, зокрема, Нікопольським заводом феросплавів (НЗФ).