Попит на електромобілі в Україні зріс на 14%: нові завозять з Китаю, вживані зі США

За даними Держстату, у січні 2025 року в Україну було імпортовано 6013 легкових електромобілів (BEV).

Це на 12% більше, ніж роком раніше, повідомляє “Укравтопром”.

Зазначається, що з цієї кількості новими були 1403 авто. (-14%), а 4610 – вживані (+23%).

Левову частку нових електромобілів (97%) було завезено з Китаю.

Натомість лідером з поставок вживаних електромобілів були США (44%).

У лютому український автопарк поповнили 4488 од. автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Відносно лютого минулого року попит на електромобілі зріс на 14%.

Найбільшими регіональними ринками з продажу електромобілів в Україні були місто Київ, Київська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області.

Серед нових електромобілів лідером у більшості регіонів став BYD Song Plus EV, окрім Дніпропетровщини, де найпопулярнішим виявився Volkswagen ID.Unyx.

У сегменті вживаних авто переваги розподілилися так:

Львівщина та Київ обирали Tesla Model Y;

Київська область і Дніпропетровщина надавали перевагу Tesla Model 3;

В Одеській області найбільше реєстрували Nissan Leaf.

Минулого місяця українці придбали 4,2 тис. вживаних легкових авто віком до 5 років, імпортованих з-за кордону. Зазначається, що в лютому в Україні вперше зареєстрували 17 тис. вживаних легкових автомобілів.

У цьому сегменті найбільшу частку серед імпортованих авто зайняли електромобілі – 50%.