“Навколо темрява, ти не знаєш, чи залишилися в тебе союзники, чи хтось лише надів маску”

Головна Сторінка » “Навколо темрява, ти не знаєш, чи залишилися в тебе союзники, чи хтось лише надів маску”

Сім улюблених книжок Марії Воротило

1. Свирид ОПАНАСОВИЧ “Історія України від діда Свирида”

Автор під псевдонімом Свирид Опанасович цікаво розповідає про історичні події в Україні. Книжку наповнено яскравими ілюстраціями, чудовими картами та дотепними жартами. Після прочитання першого тому я була вражена стилем написання, який подає глибокий аналіз важливих суспільно-політичних подій зрозумілою мовою. Жваві розмови історичних постатей сповнені гумору й іронії. Учні часто запитують, де можна ознайомитися з історією України так, щоб вона була цікава, захоп­лива та правдива. Відповідаю впевнено: “До ваших послуг три томи діда Свирида”.

2. Джоан РОЛІНҐ серія книжок про Гаррі Поттера

Завдяки цим книгам я почала читати. Що три-чотири роки перечитую всі сім частин і завжди знаходжу для себе щось нове. По-перше, це посібник для вчителів. Відкриваєш і починаєш аналізувати, до кого з персонажів хотів би бути подібний. Ти обираєш, яким бути добрим, сварливим, дивним чи злим. По-друге, це про нашу війну, особливо останні частини. Уявляєш, як сидиш у цьому замку: навколо темрява, ти не знаєш, чи залишилися в тебе союзники, чи хтось лише надів маску; щодня переживаєш за рідних і близьких, навколо виринають незрозумілі політичні рішення, а новини вибивають ґрунт із-під ніг. І ось це молоде покоління разом з учителями стають проти зла, яке несеться на них звідусіль. Тут саме про це про боротьбу. Здається, що ти нічого не можеш змінити, від тебе нічого не залежить і це точка повної безнадії. Розумієш, що будуть втрати, які приносять біль і розпач. Але якщо нічого не робити, то буде ще гірше. Ці витоки й допомагають триматися, гріють усередині та штовхають рухатися далі.

3. Тамара ГОРІХА ЗЕРНЯ “Доця”

Ця книжка є свідченням подій 2014 року. Коли розпочалася війна, сьогоднішнім старшокласникам було по 56 років. Наше завдання передати їм ці спогади. Фільми та книги стають важливими інструментами. Ми повинні це усвідомити, щоб потім не прийшли загарбники й не почали накидати свою версію подій. Як бачимо, вони вміють це робити. Молоде покоління, яке вирішуватиме долю нашої країни, повинно мати міцний ­фундамент переконань. А його надають такі книжки.

4. Лоуренс ЛЕВІ “Планета Pixar”

Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг”

Не надто захоплююся автобіографічними книгами, але ця історія про успіх, про те, як вірити у свої вчинки, боротися з викликами й досягати свого. Автор розкриває й питання командної роботи, яка грає важливу роль у реалізації ідеї. Можна сказати, Лоуренс Леві втілив мою філософію життя: краще спробувати та шкодувати, що не вийшло, ніж нічого не робити та шкодувати, що не спробував.

5. Вільям ШИРЕР “Злет і падіння Третього Райху. Історія нацистської Німеччини”

2014 року мені виповнилося 16. Я не могла зрозуміти, чому почалася війна, а також людей, які свято вірили в поширену сусідами пропаганду. Багато хто мені казав, що саме так діяла нацистська держава. Декілька років тому мені потрапила в руки саме ця книга. Текст написав журналіст, озброївшись величезною кількістю історичних документів. У ньому розповідається, як формується диктатор, яку команду добирає та які інструменти використовує. Після проведення паралелей багато що стане зрозумілим і в новітній історії, особливо з точки зору людей, які живуть концепцією війни. Цю книжку раджу і своїм учням.

6. Богдан ЛОГВИНЕНКО, Оксана КУЗЕМА, Наталія ПОНЕДІЛОК, Софія АНЖЕЛЮК, Дарія ТІТАРОВА “Ukraїner. Країна зсередини”

Завдяки цій книжці я змогла прищепити любов до історії своїм учням через подорожі, речі та людей.

Авторські ілюстрації розповідають про найцікавіші історико-географічні локації. Читачі дізнаються про кожну з областей, відкривають для себе їхніх жителів і ремесла, вивчають архітектурні пам’ятки та промислові об’єкти.

7. Журнал “Локальна історія”

Там неймовірне все від текстів до художнього оформлення. Команда виконує велику роботу. Їхні статті це історичний екскурс нашими територіями та подіями. Коли мені потрібно оновити знання чи отримати інформацію про нову локацію, відкриваю журнал і починаю читати. Міцна база як для тих, хто мало цікавиться історією, правознавством чи суспільними науками, так і для людей, які здобули вищу освіту в цих галузях.