Сім’ї з Закарпаття стали справжнім викликом для системи соціальної підтримки Австрії.
Через наплив українців з цього регіону влада країни змінила умови надання соцдопомоги і анонсувала жорсткі заходи задля стримування потоку українських біженців. Про це повідомляє місцеве видання Kosmo.
Наголошується, що закарпатці в’їжджають до Австрії як біженці навіть попри те, що сам регіон не внесено до переліку зон бойових дій.
“Багато з цих новоприбулих не розмовляють ні українською, ні російською і часто неписьменні”, стверджує видання і передає занепокоєння місцевих благодійних організацій щодо можливого шахрайства з соціальними виплатами.
Це пов’язано з тим, що наразі близько 90% заяв про надання притулку у федеральній землі Зальцбург зараз надходять саме від закарпатців. Це створює організаційні проблеми для шкіл, дитячих садків і муніципалітетів регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія отримала удвічі більше від українських біженців, ніж витратила на соцдопомогу
При цьому біженці зі статусом тимчасового захисту отримують від австрійського уряду 180-250 євро на дитину, а також додаткову допомогу по догляду за дітьми. Але на відміну від інших шукачів притулку, українці отримують не лише базову підтримку, але й комплексну державну допомогу, що включає зокрема житлові субсидії і виплати на родину.
Крім того, координатор з питань надання притулку в Зальцбурзі Антон Хольцер жаліється на так званий “біженський туризм”. Він полягає в тому, що родини спочатку отримують соціальну допомогу у Франції чи Іспанії, після чого переїжджають до Австрії через привабливіші умови.
Австрійська міністерка у справах Європи, інтеграції та сім’ї Клаудія Плакольм зазначила, що загалом щодо українських біженців від війни наразі немає підозр. Проте вона наголосила на необхідності запобігання зловживанням, тому буде створено оперативну групу для запобігання зловживанням соцвиплатами.
Крім того, надалі термін надання допомоги сім’ям та по догляду за дитиною в майбутньому буде подовжуватися лише на шість місяців, а не на рік. А після 31 жовтня можуть буду задіяні ще суворіші заходи задля стримування міграції.
Німеччина перестала бути лідером з надання притулку для біженців. Лідерами для біженців стали Іспанія та Франція.