Volvo скоротить 3 тис. робочих місць. Кадрові зміни переважно відбудуться серед “білих комірців”.
Компанії доводиться боротися з високими витратами, зниженням попиту на електромобілі та торговою невизначеністю, повідомляє Reuters. Шведський автовиробник намагається відновити вкрай низьку вартість своїх акцій.
“Скорочення відбуватиметься в рамках оголошеної минулого місяця реструктуризації”, – йдеться у повідомленні.
Гендиректор Хакан Самуельссон, який нещодавно повернувся на цю посаду після десятирічного керівництва Volvo до 2022 року, представив у квітні програму скорочення витрат на $1,9 млрд, включно з істотним скороченням кількості співробітників, які становлять 40% робочої сили.
“Це стосується “білих комірців” практично в усіх галузях, включно з НДДКР (відділ науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок – Gazeta.ua), комунікації, людські ресурси. Так що це скрізь, і це значне скорочення. Я думаю, це буде дуже корисно, заощадить нам гроші і дасть людям можливість взяти на себе більшу відповідальність”, – сказав Самуельссон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Маска обвалила попит на Tesla у Європі
Хоча скорочення торкнуться всіх відділів і філій компанії, більшість скорочень відбудеться в місті Гетеборг.
“Це зроблено спеціально, щоб зробити нас більш ефективними в структурному плані, а те, як це буде реалізовано, може трохи відрізнятися залежно від регіону. Але жоден камінь не залишиться неперевернутим”, – зазначив новий фінансовий директор Volvo Фредрік Хансон.
Компанія у своїй заяві повідомила, що звільнення торкнуться близько 15% офісного персоналу компанії та спричинять одноразові витрати на реструктуризацію в розмірі 1,5 млрд шведських крон.
Volvo завершить формування нової структури до осені.
“Кількість звільнених співробітників відповідає очікуванням, тож кроки компанії з оптимізації своєї діяльності є позитивними”, – вважає аналітик Handelsbanken Хампус Енгеллау.
Оскільки більша частина виробництва Volvo розташована в Європі та КНР, компанія більше схильна до впливу нових мит США, ніж більшість її європейських конкурентів. Автовиробник заявив, що експорт її найдоступніших автомобілів до США може стати неможливим.
Nissan готовий продати історичну штаб-квартиру у Японії через борги. Компанія розглядає можливість позбавлення активу в рамках реструктуризації.