Перший очний саміт з часу початку пандемії в Римі збирає лідерів G20-двадцятки найбільших економік світу.
Світові лідери зберуться, щоб обговорити зупинення епідемії, прискорення економічного зростання та уповільнення кліматичних змін.
Про це повідомляють агентство Reuters.
30-31 жовтня в Римі відбуватиметься саміт країн “Великої двадцятки” (Австралія, Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Корея, Мексика, Німеччина, ПАР, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Японія та Європейський Союз).
Всі світові лідери, крім президента Китаю Сі Цзиньпіна та президента РФ Володимира Путіна, зустрінуться очно. Вказані лідери приєднаються до саміту дистанційно.
Основним гаслом зустрічі в столиці Італії буде “Люди, планета, процвітання”. В центрі уваги — питання щодо зупинення глобальної пандемії, прискорення економічного зростання та уповільнення зміни клімату.
G20 відбуватиметься перед проведенням іншого масштабного заходу – саміту ООН з клімату, відомий як СОР26.
У COP26 беруть участь майже 200 країн, але блок G20, до якого входять Бразилія, Китай, Індія, Німеччина та США, є панівним, на який припадає понад 80% світового валового внутрішнього продукту, 60% населення та приблизно 80% світових викидів парникових газів.
Очікується, що зустріч цими вихідними стане маркером того, чи вдасться досягти успіху на перемовинах у Глазго.
Попередньої згоди країни “двадцятки” не дійшли у питанні поступової відмови від вугілля та обмеження потепління до 1,5 градуса за Цельсієм.
Головуюча сторона на саміті, Італія, в особі прем’єр-міністра Маріо Драгі, має на меті досягти згоди між всіма учасниками та скоротити викиди метану на 30%.
Переговори також стосуватимуться того, аби багаті країни виконали обіцянку 2009 року щодо надання бідним країнам 100 млрд доларів на рік, щоб допомогти їм адаптуватися до зміни клімату.
Також очікується, що лідери G20 ухвалять мінімальну ставку глобального податку в розмірі 15% для великих компаній. Угоди про це було досягнуто на початку цього місяця.
Крім цього. на порядку денному — кроки для припинення глобальної пандемії коронавірусу. В п’яницю міністри фінансів та охорони здоров’я G20 оголосили про наміри щепити 70% населення світу до середини 2022 року. Утім вони поки не дійшли згоди щодо механізму фінансування цього.