Постійна ескалація біля кордонів є елементом військової стратегії РФ в війні проти України. Також вказані обставини завжди використовуються внутрішніми політичними силами для досягнення власних цілей при розхитуванні ситуації в країні.
Про це розповіла міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Верещук розповіла про хід засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому ситуацію на кордоні доповіли представники ГУР Міністерства оборони.
“Справді, є напруга. Дійсно, є певна ротація військ. Вона може бути плановою, може бути позаплановою. Ми восьмий рік у війні. Ми знаємо, що Росія може використовувати нашу слабкість — слабкість економічну, слабкість внутрішньополітичну”, — сказала Верещук.
Політик нагадала, що ситуацію будуть використовувати різноманітні групи впливу в країні для досягнення швидкої вигоди.
“Розхитують країну різні політичні групи, не думаючи, чим можуть закінчитися такі розхитування. Усі так мріють потрапити у владу, затриматися в ній, що не думають, що це пряма загроза державності нашої країни. А хто страждає найбільше? Це люди на Донбасі. Це люди, які слухають про переміщення військ, які бояться, що знову почнуться обстріли”, — пояснила Верещук.
Нагнітання ситуації більшість політиків використовують для підняття свого власного рейтингу на фоні зовнішньої загрози.
“Ми це знаємо. Але є військові, які роблять свою справу, є найвище політичне керівництво країни в особі президента Зеленського, який робить свою справу… Ескалація може бути завжди. Але ми готові, ми готові оборонятися”, — наголосила вона.
Верещук наполягає на тому, щоб громадяни не піддавались паніці, тверезо оцінювали ситуацію біля кордонів та пам’ятали, що у випадку агресії їх будуть захищати.
“Ми просимо не панікувати населення, просимо розуміти, що це інструмент гібридної інформаційної війни — це точно. Тобто спокійно живемо, працюємо, допомагаємо один одному. Намагаємося зрозуміти, що відбувається, критично оцінюємо інформацію. Розуміємо, що ми восьмий рік перебуваємо під гібридними атаками Російської Федерації. І, звичайно ж, розуміємо, що це може ще тривати якийсь час. Ніхто ж не каже, що війна закінчиться завтра. Хотілося б. Це найбільша мрія, яка у нас, на жаль, ще не досягнута”, — зазначила міністерка.