Автоматична станція Parker Solar Probe вперше в історії пройшла шар атмосфери Сонця – корону, що можна вважати “торканням” до зірки.
Про це повідомило NASA.
Космічний апарат пролетів через верхні шари атмосфери Сонця, де температура може досягати 500 000 кельвінів (близько 500 000 градусів Цельсія) і взяв звідти зразки частинок і магнітних полів.
“Сонячний зонд NASA Parker тепер знаходиться у верхніх шарах атмосфери Сонця – його короні, замінивши частинки і магнетичні поля в ньому”, – сказано в повідомленні.
Зонд був запущений в серпні 2018 року з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Наприкінці жовтня того ж року він побив рекорд наближення до Сонця, встановлений німецько-американським апаратом Helios 2. На борту станції вартістю близько 1,5 млрд доларів розміщено чотири комплекти наукових інструментів. Обладнання захищене оболонкою з вуглепластика товщиною 11,43 см, що дозволяє витримати нагрів до 1 400 градусів Цельсія.
“Нова віха знаменує собою один важливий крок для Parker Solar Probe і один гігантський стрибок у сонячній науці. Точно так само, як посадка на місяць дозволила вченим зрозуміти, як він сформувався, дотик до речовини, з якої складається Сонце, допоможе вченим розкрити важливу інформацію про нашу найближчу зірку і її вплив на Сонячну систему”, – додали в агентстві.