Як сьогодні святкують Новий рік – традиції та звичаї

Головна Сторінка » Як сьогодні святкують Новий рік – традиції та звичаї

14 січня православні християни шанують святого Василія Великого. У народі це свято називають день Василя.

Також у ніч з 13 на 14 січня святкують Старий Новий рік, який відзначали колись у цей день, за юліанським календарем. Традиційно увечері 13 січня родини справляли Щедрий вечір.

Прийнято було щедрикувати: збиралися компаніями та ходили від оселі до оселі, виконуючи щедрівки. Дівчата вночі ворожили на судженого.

14 січня потрібно посівати сусідів та родичів. Спершу варто навідатись до хресних батьків та близьких людей. Вірують, що якщо перший прийде хлопець або чоловік – то увесь рік буде щасливим для господарів. У домівці хоч один раз мають посіяти зерном, щоб вдалим видався наступний рік.

У народі вірують, що після для Василя та аж до 18 січня активізується нечиста сила. Зло від себе колись предки відганяли танцями, співами та гучними гуляннями. На Старий Новий рік намагалися одягати все нове. Кажуть, що це принесе хороший достаток.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому на Маланку небезпечно рахувати монети та яка прикмета вкаже на добрий урожай

Сьогодні моляться за здоровʼя домашньої худоби, адже Василя здавна вважають покровителем свиней. Сьогодні заборонено лаятися та сваритися, адже “як зустрінеш Новий рік – так його і проведеш”.

Ще однією важливою традицією на Василя є те, що люди мають просити прощення один у одного, щоб рік розпочати з чистою совістю. Обовʼязково варто щиро пробачати.

Народні прикмети:

– Вранці йде сніг – зима буде сніжною, а весна затримається.

– Якщо людина народилася у цей день – то у майбутньому буде дуже багатою.

– Яскраві зорі на небі – скоро прийдуть морози.

– Сильний сніг – буде тепле літо та хороший урожай.

– Вітер дме з півночі – літо буде холодним.

– Багато інію на Старий Новий рік – до медоносного літа.

– На Маланки та Василя відлига – літо буде дощовим.

День ангела сьогодні відзначають люди з іменами Василь, Петро, Григорій та Микола. У це свято треба відвідати церкву та молотися святому покровителю.