Сортуємо сміття і заробляємо гроші: чому здавати відходи вигідно

Щороку українці викидають близько 10 млн т побутових відходів. Це приблизно 250 кг на людину. І лише маленька частина усього сміття йде на переробку. Решта роками лежить на звалищах. Натомість в європейських країнах ситуація рівно протилежна. Особливого успіху досягли в Данії. Там енергію з переробки відходів перетворюють в електрику та обігрівають будинки.

А секрет данців дуже простий: вони не викидають сміття, а ретельно сортують та здають на переробку. Подібну практику можемо розвивати й в Україні. У нас ще немає такої великої кількості контейнерів для сортованого сміття, як за кордоном, але у нас на повну працюють компанії, які готові забрати відходи та ще й заплатити за це гроші. Наприклад, прийом макулатури Київ здійснює компанія “Макулатура.kiev.ua”. Їм можна привезти старі книги, картон, архіви, журнали та інше. Однак розберімось з мотивацією. Нащо здавати сміття на переробку?

ЕКОЛОГІЯ

Найважливіша причина для сортування сміття мінімізувати шкідливий вплив на середовище. Сортування допомагає зменшити кількість відходів на сміттєзвалищі. Інакше вони лише накопичуватимуться, бо для повного розкладання треба багато часу. Картонні коробки розкладаються три місяці, офісний папір два роки, консервні банки – 10 років, пластикові пляшки – 200 років, алюмінієві банки 500 років. А всі шкідливі речовина, які при цьому виділятимуться, потраплять до в їжу, воду та повітря. До того ж ми вже маємо яскравий приклад проблем від надмірної кількості відходів. Згадаймо сміттєву кризу в прекрасному Львові у 2016-2017 роках. Місто буквально тонуло в непотребі.

ЕКОНОМІКА

Відходи цінний матеріал, який приносить країні непоганий прибуток. Спалюючи сміття, можна отримати електричну та теплову енергії. Так ми зберігаємо природні ресурси планети та фінанси країни, а відповідно наші. Адже це значно дешевше, ніж добувати чи купувати газ, вугілля. Однак без сортування сміття втілити це неможливо. Деяке спалювати шкідливо для оточення. Мовиться про пластики, папір, метал, скло. Натомість ці речі ідеально підійдуть для повторного використання. Наприклад, з макулатури виготовлять туалетний, пакувальний папір та інші вироби. І не забуваємо, що ці відходи ми не віддаємо задарма. За метал, папір, пластик, скло нам платитимуть непогані гроші. Пункти, які здійснюють прийом металолому Київ, дадуть сотні гривень за абсолютно різні види металевих відходів, які можуть роками валятися у вас вдома. В умовах війни, то буде доречний прибуток для родини.

ЗБУТ

Якщо ми переконали вас сортувати та здавати сміття на переробку, виникає питання, куди ж це все віднести. Пропозицій чимало, однак найвигідніші умови пропонують фахівці “Макулатура.kiev.ua”. Їм можна приносити все: пластикові пляшки, стрейч-плівку, папір, метал, акумулятори, поліетилен. Якщо ж таких речей назбиралося багато або потрібна допомога з демонтажем металевих конструкції, працівники компанії приїдуть, куди скажете, й усе зроблять за вас. Деталі дізнавайтеся за номером (096) 477-20-80 або на сайті фірми.