Українцям порадили, як економити електроенергію вдома.
Кожна вимкнена лампочка маленький, але важливий крок до стабілізації енергосистеми. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Споживачам електроенергії надали сім порад.
Громадян закликали не вмикати одночасно елеткроприлади, що спричиняють різке навантаження на мережі, а особливо у пікові години з 8 до 11 і з 17 до 23.
Обов’язково вимикати світло, якщо залишили приміщення. Так можна зекономити близько 30% електроенергії, яка витрачається на освітлення порожніх приміщень.
Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії.
“Повністю завантажуйте пральні і посудомийні машини. Недозавантаження цієї техніки призводить до перевитрат електроенергії на 10-15%”, пишуть в уряді.
Не залишайте електроприлади “у режимі сну”. Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів у такому режимі може досягати 350-400 кВт/год на рік.
Кип’ятіть в електрочайнику стільки води, скільки необхідно споживати в цей момент.
У побуті бажано використовувати прилади з позначками “А” або “А+”. Це допоможе заощадити до 30-50% електроенергії.
20 жовтня вводитимуться обмеження постачання електроенергії. Починаючи із 7:00 до 23:00 необхідно мінімізувати користування електроенергією.
Не вмикати зайву електротехніку закликав громадян президент Володимир Зеленський.
Бажано, аби в кожної родини був запас необхідних базових речей: теплий одяг, свічки, ліхтарики, батарейки, сказав прем’єр Денис Шмигаль.