Американці вперше в світі пересадили ціле око

Американці вперше в світі пересадили ціле око

Хірурги зі Сполучених Штатів виконали першу в історії трансплантацію цілого ока людині.

Операцію вважають проривом у медицині. До цього часу лікарі могли трансплантувати лише рогівку ока, пише Reuters.

Пацієнтові поки не вдалося відновити зір. Лікарі припускають, що все ж шанси на відновлення існують.

Око пересадили 46-річному військовому ветерану Аарону Джеймсу. Він зазнав ураження струмом, яке пошкодило ліву частину його обличчя, ніс, рот та око.

Під час 21-годинної операції йому пересадили обличчя і трансплантували око.

Спочатку лікарі планували трансплантувати орган лише з косметичних міркувань. Проте з моменту операції минуло 6 місяців, і за цей час вдалося зафіксувати позитивні ознаки: зокрема, в оці добре функціонують кровоносні судини та сітківка.

“Простий факт, що ми пересадили око, є величезним кроком уперед, про що думали століттями, але ніколи не робили”, сказав доктор Едуардо Родрігес.

Наразі око Джеймса не з’єднується з мозком через зоровий нерв. Щоб сприяти загоєнню цього зв’язку, медики зібрали стовбурові клітини з кісткового мозку донора та ввели їх у зоровий нерв під час трансплантації. Так вони сподівалися замінити пошкоджені клітини й захистити нерв.

В Україні вперше провели пересадку комплексу серце-легені.

Надскладну операцію, яких у світі на рік роблять лише 20, спільно виконали команди Першого медичного об’єднання Львова та Інституту серця. Органокомплекс отримала 38-річна жінка з Київщини. А загалом шанс на життя отримали чотири людини: медики пересадили також печінку та дві нирки.