Американські аналітики показали, що відбувається на фронті: карти боїв

Головна Сторінка » Американські аналітики показали, що відбувається на фронті: карти боїв

Російські окупанти на фронті на Донбасі продовжили спроби штурмувати українські позиції в Бахмуті. Росіяни також невдало наступали в Мар’їнці та на підступах до Авдіївки, що на Донеччині.

Ситуація на фронті у Луганській та Харківській областях залишається напруженою, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW). Запеклі бої тривають.

10 травня російська армія здійснила наземні удари поблизу Куп’янська на Харківщині. Сили РФ намагалися покращити тактичні позиції та вели безуспішні наступальні дії поблизу Масюківки в 13 км на північний схід від Куп’янська та Стельмахівки в 33 км на південний схід від міста. Частини 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ РФ) завдали удару по зосередженню українських військ в районі Куп’янська.

Російські військові блогери стверджували, що російські війська вели позиційні бої поблизу Гряниківки в 25 км на північний схід від Куп’янська та Вільшан в 15 км на північний схід. Завдали удару по самому Куп’янську балістичними ракетами малої дальності “Іскандер”.

10 травня ворог здійснив наземні атаки поблизу Кремінної на Луганщині. Український Генштаб повідомив, що росіяни вели безуспішні наступальні операції поблизу Серебрянського лісу та Білогорівки: обидва приблизно за 10 км на південь від Кремінної.

Російські так звані воєнкори заявили, що в промзоні Білогорівки точаться запеклі бої. Окупанти завдають ударів зенітно-ракетними комплексами С-300 по підконтрольній Україні території Луганської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали актуальні карти війни в Україні

Російські війська стали менш активними вздовж усієї лінії Куп’янськ Сватове Кремінна. За минулу добу на цій ділянці відбулося лише три бойових зіткнення. Водночас армія РФ і найманці приватної військової компанії “Вагнера” продовжили наступальні операції в Бахмуті та його околицях 10 травня.

Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в межах Бахмута та в напрямку Іванівського в 6 км на захід від міста, а також Ступочки, що в 13 км на південний захід від Бахмута. Там відбулося 28 бойових зіткнень.

Російські десантно-штурмові загони продовжували наступальні дії для захоплення кварталів у північно-західному та західному Бахмуті. Російський військовий блогер стверджував, що російські війська також вели штурм у напрямку Часового Яру в 12 км на захід від Бахмута.

10 травня російські війська продовжували обмежені наступальні операції на лінії фронту Авдіївка Донецьк. 10 травня бойовики так званої ДНР опублікували геолокаційні кадри, які, ймовірно, підтверджують попередні заяви Росії про те, що російські війська захопили Кам’янку ще 20 березня.

Бої тривають на північ від Авдіївки. Окупанти проводили невдалі штурми в Мар’їнці, поблизу Первомайського в 11 км на південний захід від Авдіївки і на південних підступах до неї. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Авдіївки та Новомихайлівки в 36 км на південний захід від Авдіївки.

Російські військові вчора завдали авіаударів по українських позиціях у Херсонській та Запорізькій областях. Били з авіації уздовж південної лінії фронту в Запорізькій області та по Гуляйполю, Малій Токмачці, Оріхову, Степногірську, а також Кізомису та Станіславу, що на південний захід від Херсона.

Російський “воєнкор” стверджував, що російські війська завдали ударів осколково-фугасними бомбами ФАБ-500 і КАБ-1500-ЛГ-Ф по українських складах у Херсонській області, намагаючись перешкодити українським силам потенційно перетнути річку Дніпро.

Російські джерела продовжують спекулювати заявами про можливу підготовку українських контрнаступів на півдні України. Російський військовий блогер поширив заяви про те, що українські сили утримують позиції на східному (лівому) березі Дніпра, незважаючи на те, що інший його колега стверджував, що українських військ там не було.

Керівник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин не вивів своїх найманців Бахмута, тому що залежний від міноборони Росії. Пригожин спробував шантажувати відомство, щоб воно змінило пріоритети наступу на Бахмут і надалі він міг самостійно заявити про перемогу перед запланованим українським контрнаступом.