Аналітики відреагували на заяву Путіна про потужне виробництво танків

Аналітики відреагували на заяву Путіна про потужне виробництво танків

Інститут вивчення війни (ISW) розцінює останнє інтерв’ю російського диктатора Володимира Путіна, в якому він анонсував розміщення ядерної зброї в Білорусі та виготовлення 1600 танків як інформаційну кампанію з метою підірвати моральний дух України та готовність Заходу підтримувати Україну.

Зокрема, російський президент перебільшує потенціал військово-промислового комплексу РФ та применшує економічну потужність західних партнерів України, вважають аналітики.

“США та їхні союзники, безумовно, постають перед вибором, коли розглядають можливість витратити значні суми, необхідні для підтримки України. Однак вибір, що стоїть перед ними, далеко не такий складний, як у Росії”, кажуть аналітики.

В ISW пояснили, що баланс загальних доступних ресурсів та промислового потенціалу рішуче на користь Заходу. Російський військово-промисловий потенціал практично безнадійно поступається західному військово-промисловому потенціалу.

Під час свого останнього інтерв’ю 25 березня Путін заявив, що доки західні країни направлять в Україну 400 танків, Росія встигне виготовити чи модернізувати понад 1600.

У ISW у цьому сумніваються. Потужність Уралвагонзаводу єдиного танкового заводу Росії становить близько 20 одиниць на місяць. Враховуючи міжнародні санкції та нестачу кваліфікованої робочої сили, розширити виробництво настільки, щоб виконати поставлене Путіним завдання до кінця року, він не зможе.

“Отже, Кремль, ймовірно, продовжить використовувати старі танки зі сховищ. Ці танки ні по озброєнню, ні по бронезахисту не зрівняються навіть з Т-72, не кажучи вже про Abrams Challenger або Leopard”, пише ISW.

Інститут упевнений, що показники втрат у танкових дуелях будуть “далеко не один до одного”.

У суботу, 25 березня, російський диктатор Володимир Путін поділився планами щодо виготовлення понад 1600 нових танків для армії РФ.

Президент РФ заявив, що він знає про постачання сучасних танків від союзників Україні. Заяву президента РФ приводять російські ЗМІ.

За його словами, за цей час Росія зможе виготовити “нових” та модернізувати наявних понад 1600 танків.