fbpx

Антивакс

Майже тисяча людей зібралася під Верховною Радою 3 листопада. Протестували проти примусової вакцинації від Сovіd-19. Перекривали вулиці, вимагали від перехожих зняти маски. Тримали в руках плакати з гаслами: “Ні медичним експериментам”, “Скажи “ні” дослідам над дітьми”, “Примусово вакцинують тільки ветеринари тварин”, “Епідемія брехні”.

“Мітинг антиваксів переконливо доводить: жодні медіакампанії та вмовляння з цим контингентом нічого не зроблять, коментує журналіст Сергій Щербина, 33 роки. Лише системна командно-адміністративна робота. Смерть близької людини від ковіду найчастіше недостатній аргумент. Недостатньо й паралізованих дитячих ніг від поліомієліту. А ось неможливість посадити свою дупу в маршрутку часто виявляється вирішальним фактором”.

На початок листопада від коронавірусу померли понад 72 тисячі українців

Антивакс, антиваксер глумлива назва прибічника противакцинаторського руху. Людина, яка із суб’єктивних причин принципово відмовляється від вакцинації.

“Так, напевно, я антиваксер, пише у фейсбуку миколаївець Анатолій Савчук. Я живий, здоровий і роблю все, щоб мої діти були такі самі. Навіщо вбивати мою сім’ю? Я ж не йду в центр вакцинації та не відмовляю інших. У кожного повинен бути вибір. Але антиваксера роблять небезпечним. Його висміюють і критикують. Намагаються всіляко показати, що це тупа людина, яка не розуміє простих речей”.

Епідемія натуральної віспи охопила Європу наприкінці XVIII ст. Шкіра хворих вкривалася пухирцями, й наставала смерть. Щороку гинули майже 500 тис. осіб. Британський лікар Едвард Дженнер (17491823) з’ясував, що введення в організм людини невеликої дози гною з пухирців хворої на віспу корови дає змогу виробити імунітет. Перші досліди проводив на дітях, зокрема на власному 11-місячному синові. Дженнер запропонував називати цей засіб терміном “вакцина”, від латинського vacca корова.

Щеплення дозволили зупинити епідемію. 1853 року уколи проти віспи стали обов’язковими у Великій Британії. Тоді ж почали виникати перші противакцинні комітети. Вони поширювали листівки, на яких зображували людей із телячими ратицями.

Вакцинація дала змогу зупинити епідемію натуральної віспи

“Навіщо змішувати звірячі хвороби з людськими? ­йшлося в них. Чи не керує цим бажання створити нову істоту на зразок мінотавра, кентавра чи чогось подібного?”

Понад 200 тис. дітей отримали уколи від поліомієліту виробництва компанії Cutter Laboratories у США 1955 року. Незабаром виявилося, що в деякі пробірки помилково помістили активний вірус. Майже 40 тис. щеплених захворіли, 160 стали каліками, 10 померли. Це спричинило посилення антивакцинаторського руху у країні.

“Перехворіти на кашлюк безпечніше, ніж вакцинуватися”, стверджував 1974 року шотландський епідеміолог Гордон Стюарт (19192016). Заявив, що вакцинація може спричинити аутизм. Думку підхопила преса. Батьки об’єднувалися в комітети, створювали групи захисту жертв щеплення, подавали до суду на виробників. За два роки на кашлюк захворіли майже 100 тис. дітей.

Не щепитися від дифтерії закликала російська вірусологиня 85-річна Галина Червонська в 1990-х. Підсумок епідемія, що спалахнула в Росії, Україні та інших пострадянських країнах.

100 підлітків госпіталізували, один помер на Донеччині навесні 2008 року. Тоді в області проводили масову вакцинацію проти кору та краснухи в рамках кампанії ВООЗ і UNICEF. Фінансував її американський мільярдер Тед Тернер, 82 роки. Виявилося, що препарат не пройшов процедури реєстрації в Україні. Голова парламентського комітету з охорони здоров’я 67-річна Тетяна Бахтєєва, нині членкиня “Опозиційного блоку”, назвала кампанію медичним геноцидом українців. Відмова від щеплення спричинила спалах епідемії кору захворіли понад 120 тис. осіб, майже 40 загинули.

Пакистанського лікаря Шакіла Афріді арештували наприкінці 2011-го. Роблячи уколи від гепатиту B у місті Абботтабад, він начебто збирав ДНК-матеріал його жителів. Так допоміг ЦРУ вистежити та знищити терориста Усаму бен Ладена. Вирок 33 роки в’язниці.

Уперше хворих на Covid-19 виявили наприкінці 2019-го в Китаї. За кілька місяців зараза поширилася світом. До кінця наступного року науковці розробили десяток вакцин. Вони не запобігають хворобі, однак дають змогу уникнути ускладнень. А в перспективі, за умови масової вакцинації, виробити колективний імунітет.

У Лондоні кілька сотень людей вийшли на протест у масках Ґая Фокса, учасника Порохової змови проти короля в XVII ст. Спалили опудало прем’єр-міністра Бориса Джонсона, 57 років. У Парижі подібна акція зібрала 20 тис. осіб. Вимагали скасувати перепустки здоров’я сертифікати вакцинації. 85 протестувальників арештували.

“Американський уряд діє нацистськими методами!” написав у твіттері журналіст 65-річний Марк Берньє 30 липня. Так прокоментував обмеження для невакцинованих громадян. За тиждень його госпіталізували з коронавірусом. Помер у передостанній день літа.

Не щепитися від дифтерії закликала російська вірусологиня

Понад 55% українців не планують вакцинуватися від Covid-19. Більшість населення не підтримує карантинних обмежень. 71% переконаний, що коронавірус штучно створена хвороба. Такі підсумки опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології наприкінці літа.

“Маємо переконати своїх батьків, рідних, друзів, знайомих, сусідів вакцинуватися, пише у своєму телеграм-каналі міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, 55 років. Я розумію, складно переконувати сусідів у тому, що Земля кругла. Вони ж її не бачили на власні очі з космосу. Але ми маємо повернути їх із XV сторіччя, де вони, судячи з усього, застрягли”.

40 найбезглуздіших аргументів covid-антиваксів зібрала київська журналістка Олена Павлова, 35 років. Поділила їх на категорії.

Езотеричні. Вакциновані люди мають проблеми з восьмим геном, що відповідає за духовність. Укол блокує сенсори душі, яка чує Бога. Вакцина глушить вібрації, що захищають нас від істот нижнього світу.

Політичні. Це задум масонського уряду, щоб люди вимерли, а ресурси лишилися. За вакцинованими стежитимуть американці. Китайці самі запустили вірус, аби продавати вакцину.

Репродуктивні. Вакцина спричиняє імпотенцію та безпліддя. У жінок назавжди збивається цикл. Наступний крок повна стерилізація населення.

Освітні. Учні відчували головний біль від вакцинованої вчительки. Обов’язкова вакцинація педагогів щоб звільнити найкращі кадри й отупити націю.

Медичні. Укол руйнує ДНК. Вакцина Pfizer розроблена на основі молекули СНІД. Усі щеплені помруть за два роки.

“Знаєте, як умирає доросла людина від гіпоксії та задухи? Нічого героїчного. Паніка. Вирячені очі. Коричневе густе мокротиння на губах. Обличчя роздуте й сизе. Пітливість, нібито під зливою був. Але сморід жахливий. Потім не тримаються сфінктери. Агональне дихання, якщо не встигають інкубувати. Раптом такий довгий видих, схожий на стогін. Скляні очі. Ще декілька секунд хапає ротом повітря. Потім очі стають каламутні. Плями по всьому тілу. Я це до чого в нас не реалізовані 10 мільйонів доз різноманітних вакцин. Динаміка захворюваності, як у папуасів. Продовжуйте купувати довідки про псевдовакцинацію”,

Денис СУРКОВ, 50 років, доктор медичних наук