Апеляційний суд залишив фінансування для “Голосу”: НАЗК звернулося до Верховного суду

Апеляційний суд залишив фінансування для “Голосу”: НАЗК звернулося до Верховного суду

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив фінансування для партії “Голос”, яке раніше призупиняло Національне агентство з питань запобігання корупції.

Таке рішення 30 червня ухвалила колегія суддів ШААС, повідомляє “Слово і діло”.

Як відомо, 11 січня стало відомо про позбавлення партії “Голос” державного фінансування з боку Нацагентства з питань запобігання корупції. Як стверджували у партії, у НАЗК є дві претензії до партії. Перша стосується оформлення угод та актів виконаних робіт у підрядників. Друга претензія полягає в тому, що “Голос” сплатив орендну плату за офіси трьох територіальних організацій.

У НАЗК тоді повідомляли, що партія “Голос” оформила низку договорів із фізичними особами-підприємцями на суму близько 1,1 млн грн щодо послуг, виконання яких документально належним чином не підтверджено. Серед таких послуг: медійний моніторинг, пошук інформації, соціологічні дослідження.

Не погодившись з таким рішенням, партія “Голос” подала позов до НАЗК в Окружний адмінсуд Києва. У ньому просили скасувати наказ Нацагентства про призупинення держфінансування “Голосу” та визнати протиправними дії НАЗК щодо складання акту та висновку стосовно про проведення аналізу звіту партії. ОАСК позов задовольнив частково і скасував наказ НАЗК про призупинення фінансування партії.

НАЗК рішення ОАСК оскаржило в Шостому апеляційному адмінсуд, щоправда суд Нацагентству відмовив. 23 липня НАЗК подало касаційну скаргу. Наразі її розглядає Касаційний адміністративний суд. Представник “Голосу” вже намагався відвести деяких суддів, втім йому відмовили. 4 серпня Касаційний адмінсуд відкрив провадження за скаргою НАЗК.