Арабо-ізраїльський конфлікт поза межами Близького Сходу: вандали у Єревані підпалили місцеву синагогу

Головна Сторінка » Арабо-ізраїльський конфлікт поза межами Близького Сходу: вандали у Єревані підпалили місцеву синагогу

Єдина культова споруда іудейської громади – синагога столиці Вірменії – постраждала двічі. Саме стільки спроб здійснили вандали, намагаючись знищити споруду. Відповідальність за обидва напади взяла на себе група, яка використовує назву ASALA Young і претендує на роль наступниці історичної терористичної організації ASALA. Про це пише “Фокус”.

Головний рабин Вірменії Гершон Бурштейн розповів П’ятому каналу вірменського ТБ, як відбувався підпал єреванської синагоги: “Протягом 40 хвилин вони намагалися розпалити вогонь, спочатку мали мало бензину, потім вони принесли ще”.

Підпал у Єревані став другим нападом на єдину в країні юдейську культову будівлю за останні два місяці. Перше сталося 3 жовтня за 4 дні до вторгнення бойовиків ХАМАС на південь Ізраїлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ізраїль призупинив репатріацію євреїв із Росії

Відповідальність за обидва напади взяла на себе група, яка використовує назву ASALA Young і претендує на роль наступниці історичної терористичної організації ASALA (Armenian Secret Army for the Liberation of Armenia). За даними дослідницького центру ізраїльського міністерства у справах діаспори, ця група є молодіжним крилом ASALA. Після утворення у 1975 році в Лівані організація провела понад 80 терактів та диверсій в основному проти турецьких офіційних осіб та об’єктів у країнах Європи, Близького Сходу та США.

Обидва напади на синагогу в Єревані викликали широкий резонанс. Президент Conference of European Rabbis (CER), однієї з найбільших рабинських організацій Європи, вимагає від влади Вірменії затримати членів групи ASALA, оголосити її поза законом і посилити охорону єврейської громади. Він додав: “Якщо не буде належної реакції, на вулицях проллється єврейська кров і відповідальність буде на главі уряду Вірменії”.

Небезпека антиєврейських актів у Вірменії помітили по всьому світу, але влада республіки не вважала за потрібне цьому протидіяти.

На тлі потурання вірменській владі ASALA_Young не тільки підпалює синагогу знову і знову, а й розклеює в Єревані та інших містах Вірменії листівки з емблемами ASALA, ХАМАСу та Хізбалли з підписом: “У нас спільний ворог”.

Відродження ASALA, яка солідаризується з організаціями, визнаними терористичними в багатьох країнах ЄС та США, є загрозою і для інших країн. У заяві ASALA_Young від 15 листопада читаємо: “Безстрашні бійці ASALA завдали удару по єреванскому центру єврейської організації ХАБАД.

ХАБАД міжнародний іудейський рух, широко представлений майже у всіх країнах Європи, та найбільша іудейська організація у США. Воно діє також в Україні.

І поки в Росії помічник секретаря Ради безпеки Олексій Павлов оголосив прихильників ХАБАД сектантами, посол Ізраїлю в Києві назвав Україну “найпроізраїльською країною в Європі”.