fbpx

Арестович назвав “реальною політикою” реакцію світової спільноти на вибори в Держдуму, зокрема у Криму

Арестович назвав “реальною політикою” реакцію світової спільноти на вибори в Держдуму, зокрема у Криму

Міжнародна спільнота визнала вибори в Державну думу Росії, тому що її рішення стосуються інших країн. Таку думку висловив 10 жовтня в інтерв’ю телеканалу “Дом” позаштатний радник глави Офісу президента, спікер української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович.
“Що стосується реакції світової спільноти на “вибори” до Держдуми Російської Федерації. Та частина “виборів”, яка була проведена у Криму, провідними країнами світу, міжнародними об’єднаннями не була визнана. […] Не визнати в цілому вибори до російської Держдуми – це означає різке загострення відносин із РФ”, – сказав він.

За словами радника глави ОП, “коли політики хочуть реалізувати свої принципи, вони завжди змушені прораховувати наслідки того, що може трапитися”.

“Російська Федерація – членкиня Ради безпеки ООН, одна із серйозних світових сил, на яку йде дуже великий розрахунок і на Заході. Росія з багатьма державами перебуває в торгово-економічних, військових відносинах тощо. І якщо подивитися на безпрецедентний тиск, який чинила Російська Федерація на учасників Кримської платформи, можна зрозуміти, наскільки нелегко було державам і конкретним людям брати участь у саміті Кримської платформи. Щось подібне зберігається й щодо виборів до російської Держдуми. Якщо їх повністю не визнати, то всі рішення, які вона наплодить за цей час, будуть незаконними. Але ж серед цих рішень будуть і ті, які зачіпають конкретні політичні, економічні інтереси різних держав”, – пояснив Арестович.

Він вважає, що “це так звана реальна політика, яка, на жаль, якоюсь мірою протистоїть політиці принципів”.

“Тут завжди є компроміс і він завжди конкретний. У цьому випадку не визнали “вибори” у Криму та засудили голосування громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях на сході України. І на цьому спасибі”, – резюмував Арестович.