Археологи знайшли давній документ римського солдата

Головна Сторінка » Археологи знайшли давній документ римського солдата

Папірусну платіжну відомість римського солдата, датовану 72 року до нашої ери знайшли археологи в ізраїльському Масаді.

Цей чек є одним із 14 латинських сувоїв, знайдених там археологами. 13 з них були написані на папірусі й один на пергаменті, повідомляє Arkeo News.

Папірус дійшов до нашого часу лише фрагментарно. У документі міститься докладний звіт про скаргу римського солдата за два періоди оплати з трьох, які він отримував щорічно та про різні відрахування.

Солдатів забезпечували основним спорядженням, але деякі воїни воліли покращувати його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля Стіни плачу знайшли давньоримський банкетний зал

“У зарплатню цього солдата входили відрахування на чоботи та лляну туніку та навіть на ячмінний корм для його коня. Дивно, але у деталях зазначено, що відрахування майже перевищували солдатську зарплатню. Хоча цей документ дає лише уявлення про витрати одного солдата у конкретному році, ясно, що у світлі характеру та ризиків роботи солдати залишалися в армії не лише через зарплату”, сказав старший куратор-дослідник відділу сувоїв Мертвого моря Ізраїльського управління старожитностей доктор Орен Аблеман.

Але солдати могли грабувати під час воєнних кампаній.

Іспанські археологи на острові Менорка виявили речі давньоримських військових. Предмети лишили біля кріпосних воріт під час ритуалу після захоплення поселення пунічної культури близько 100 року до н. е.