fbpx

Археологи знайшли інструменти для збирання крові

Головна Сторінка » Археологи знайшли інструменти для збирання крові

Кістяні знаряддя для знекровлення корів знайшли археологи Польської академії наук під час розкопок в басейні річки Летті у Судані.

Науковці досліджували ранні спільноти скотарів у долині Середнього Нілу. Вони хотіли визначити, чи відбулося одомашнення великої рогатої худоби там незалежно, чи його завезли з Близького Сходу. Про це пише Heritage Daily.

Вони розкопали поховання віком 7 тис. років. В одній могильній ямі були кістки літнього чоловіка з фрагментами шкіри тварин, пофарбованих червоним мінеральним барвником вохрою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли старовинний ріг, в якому носили ліки

Також там знайшли невелику миску зі слідами вохри та п’ять кістяних лопатей. Дослідження показало, що вони мали форму воронки або жолоба і були дуже гострими.

“Враховуючи характерну форму лез, їх можна було використовувати для знекровлення корів, подібно до сучасних африканських пастухів, таких як масаї. Без будь-якої шкоди для тварин коров’ячу кров п’ють в особливих випадках, зазвичай змішуючи з молоком. Це був би найстаріший відомий запис такого роду практики”, сказав доктор Пьотр Осипінський.

В іншій могилі знайшли тіло людини з отвором у черепі.

“У чоловіка не було жодних ознак загоєння, тому цілком імовірно, що ця процедура могла бути пов’язана з його смертю. Важко уявити, як 7000 років тому люди робили небезпечні та складні хірургічні процедури за допомогою примітивних інструментів”, додав Осипінський.

Generated by Feedzy