fbpx

В Ізраїлі спалахнули протести після відставки міністра оборони

Премʼєр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу відправив у відставку міністра оборони Йоава Галланта, який був незгодний із судовою реформою.

Нетаньяху заявив, що “втратив довіру до міністра, який діяв за спиною уряду”, пише Times of Israel.

Після цього на вулиці вийшли тисячі ізраїльтян. Протестувальники блокують шосе Аялон у Тель-Авіві в обох напрямках. Люди також збираються біля будинку Нетаньягу в Єрусалимі.

На знак протесту проти рішення Нетаньяху у відставку подав генконсул Ізраїлю у Нью-Йорку Асаф Замір.

“Політична ситуація в Ізраїлі досягла критичного моменту. Сьогоднішнє небезпечне рішення звільнити міністра оборони переконало мене в тому, що далі не можу представляти цей уряд”, пояснив своє рішення дипломат.

Напередодні Галлант зробив різку заяву, в якій закликав прем’єра призупинити реформу “заради безпеки Ізраїлю”, щоб мати час на пошук компромісу між противниками та прихильниками реформи.

Він сказав, що військовослужбовці Армії оборони Ізраїлю також протестували проти реформ: “Я чую їхні голоси та турбуюся. Події, що відбуваються, і проблеми в ізраїльському суспільстві не обходять стороною Армію оборони Ізраїлю. Звідусіль піднімаються безпрецедентні почуття гніву, болю та розчарування”, цитує його слова Times of Israel.

Галлант сказав: “Я бачу, що джерело нашої сили слабшає… Розкол у нашому суспільстві, що росте, проникає в ЦАХАЛ і служби безпеки. Це явна, безпосередня і відчутна загроза безпеці держави. Я не подам на це руку”.

Декілька ізраїльських політиків засудили звільнення Нетаньяху Галланта, назвавши прем’єра “диктатором” та “небезпекою для Ізраїлю”.

Судова перебудова надасть уряду повноваження щодо призначення суддів та обмежить судовий нагляд за діями уряду та законами. Нетаньяху та його прихильники стверджують, що ця стратегія відновить рівновагу між судовою та виконавчою гілками влади, приборкавши те, що вони вважають судом, схильним до ліберального втручання.

Галлант став першим міністром уряду Нетаньяху, який висловився проти реформи, на якій, всупереч спротиву ізраїльтян, наполягає прем’єр-міністр та радикально-релігійно-націоналістична частина його коаліції.

У Нетаньягу є 48 годин, щоб призначити нового міністра оборони.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу розглядає можливість найближчим часом відвідати Україну.

Офіційно в ізраїльському уряді це питання не коментують, але, за даними джерел, воно обговорюється.

Generated by Feedzy