Армія США завдала авіаударів по бойовиках, які атакували американську базу в Йорданії (відео)

Армія США завдала авіаударів по бойовиках, які атакували американську базу в Йорданії (відео)

Військові Сполучених Штатів Америки завдали серії авіаударів по цілях в Іраку та Сирії, що пов’язані з іранським Корпусом Вартових Ісламської Революції (КВІР) та бойовиках, яких підтримує Тегеран.

Американські удари у п’ятницю ввечері стали відповіддю на нещодавню атаку бази США в Йорданії. Про це повідомляється у Twitter (X) Центрального командування Повітряних військ США.

“Збройні сили США завдали ударів по понад 85 цілям, за допомогою багатьох літаків, у тому числі дальніх бомбардувальників, які прилетіли зі Сполучених Штатів. Під час авіаударів було застосовано понад 125 високоточних боєприпасів”, – йдеться в заяві.

Також зазначається, що об’єкти, по яких було завдано ударів, включали: командно-контрольні оперативні центри, розвідувальні центри, сховища ракет і безпілотних літальних апаратів. А також об’єкти логістики та ланцюга постачання боєприпасів груп ополчення та КВІР, які “сприяли нападам на сили США та коаліції”.

Вважається, ці удари “є лише першими у багаторівневій відповіді” адміністрації президента США Джо Байдена на атаки по базі в Йорданії, що була здійснена підтримуваними Іраном бойовиками.

28 січня бойовики, яких підтримує Іран, завдали удару по американській базі в Йорданії поблизу кордону з Сирією. Загинули троє військовослужбовців армії США. Ще понад 40 були поранені.

Йорданія, близький союзник Америки, деякий час розташовувала військові бази США. За оцінками, там зазвичай дислокується близько 3000 американських військових.