fbpx

Аваков працював у п’яти урядах

Головна Сторінка » Аваков працював у п’яти урядах

 Уся виконавча влада України зосереджена в Офісі президента, каже ексміністр внутрішніх справ 57‑річний Арсен Аваков в інтерв’ю на каналі “Україна 24” 5 листопада. Цей мандат їм дали люди. Але немає балансу, й це проблема.

13 липня Аваков написав заяву про відставку. Очолював МВС із лютого 2014‑го. Працював понад сім років у п’яти урядах у двох Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля. До Каб­міну двічі був народним депутатом, п’ять років керував Харківською обласною адміністрацією.

Відставки Авакова громадські активісти вимагали з червня. Серед претензій провалена реформа поліції, нерозслідувані гучні справи та зловживання. Нардепи зареєстрували постанову про звільнення, але її блокував комітет.

 Аваков єдиний, хто міг сказати ні президенту Володимирові Зеленському. Такої людини у владі вже немає, говорить колишній народний депутат і ексзаступник генерального прокурора Віктор Чумак, 63 роки.

 Він мав досьє на всіх політиків, продовжує. Це не подобалося багатьом. А Зеленському, навпаки, додавало ваги. Міг контролювати силовий блок, тиснути на інших дипломатів. Без Авакова гальм у правоохоронній системі не залишилося. Маємо підозру Порошенку. Повна нісенітниця, але прихильники Зеленського аплодують. Силовий блок контролюють глава Офісу президента Андрій Єрмак і його заступник Олег Татаров.

Міністерство не трансформувалося ні до Авакова, ні після. Поміняли вітрину з’явилися патрульні на гарних машинах. Лише 5 відсотків нових людей. Монастирський теж не змінить МВС. Для цього потрібен час та інша філософія управління менше втручання міністра, працівників поліції слід обирати на чесних конкурсах, оцінювати поліцію не за кількістю відкритих справ, а за рівнем довіри громадян. У нас всього немає.