Авіаційний та Шевченка уклали угоди на харчування курсантів за цінами вищими, ніж у Гринкевича – ЗМІ

Національний авіаційний університет та Національний університет ім. Тараса Шевченка 29 грудня 2023 року уклали з Міноборони угоди на харчування курсантів у своїх їдальнях за цінами, які значно перевищують ціни решти постачальників харчів для Міноборони.

Угоду з НАУ уклали на суму 4,1 млн гривень, а з КНУ на суму 51,45 млн грн, повідомляють “Наші гроші”.

НАУ виставило Міністерству оборони рахунок на 153 гривень на добу на одну особу, КНУ 152,7 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Гринкевича: у розслідуванні фігурує художниця Морозюк

Водночас компанія власниці готелів в Хорватії Тетяни Глиняної “Гранд консалт” один зі своїх контрактів з Міноборони уклала за ціною 117,84 грн/доба.

Компанія, раніше зареєстрована на дружину львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Світлану, “Трейд лайнс рітейл” виграла свій тендер з Міністерством з ціною 105,98 грн/доба.

Згідно з порівняльною таблицею “Наших грошей”, ціни на харчування в університетських їдальнях значно вищі від цін для військових частин. Картопля в університетів в середньому 16 гривень за кілограм, а у фірм 7 грн.

Звичайна питна вода у столичних контрактах коштує від 8 до 15 грн за літр, у фірм 5-7 грн.

Також повідомляється, що університети отримали свої контракти взагалі без торгів, оскільки йдеться про харчування курсантів у їхніх їдальнях.

Контракт із Міноборони від КНУ підписував проректор з адміністративно-господарської роботи Олег Федевич. Від НАУ в. о. ректора Володимир Шульга.

29 грудня Державне бюро розслідувань повідомило про затримання львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.

За словами правоохоронців, той пропонував співробітнику бюро $500 тис. хабаря. Хабар нібито мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.

Кілька місяців тому правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил України. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на суму у понад 1,5 млрд грн.

Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень було залучено підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міноборони. Це призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн і, відповідно, зриву постачання, сказали в ДБР.