Байден повідомив. що що говорив з Сі на переговорах

Президент США Джозеф Байден високо оцінив перемовини з лідером Китаю Сі Цзіньпіном.

Сказав, що вони обговорювали питання, що відповідають інтересам обох країн. Говорили про глобальні виклики, серед яких війна Росії проти України. Байден сказав про це під час підсумкової пресконференції в Сан-Франциско за результатами зустрічі, передає “Укрінформ”.

“Я вважаю, що це – одні з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали”,- сказав Байден. Він підкреслив, що мав досвід переговорів з Сі на різних посадах понад десяти років.

Відновилася співпраця між США й Китаєм у боротьбі з торгівлею наркотиками. Домовилися зменшити потік хімічних речовин і готових пігулок з Китаю до Західної півкулі.

“По-друге, і це критично важливо: ми відновлюємо прямі контакти між військовими”, – зазначив Байден.

По-третє, держави домовилися проводити зустрічі на рівні експертів, щоб обговорити розвиток штучного інтелекту й пов’язані з ним ризики та безпекові питання.

“Відбувся обмін думками щодо регіональних і глобальних питань, у тому числі стосовно відмови Росії припинити жорстоку війну проти України, а також конфлікту у Секторі Гази”, – вказав Байден.

Президент нагадав, що між Китаєм і США існує конкуренція в багатьох питаннях. Але вона не повинна перерости у конфлікт.

“І там, де це можливо, де наші інтереси збігаються, ми будемо працювати разом”, – додав президент США.

У червні державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Пекіна. Блінкен став першим високопоставленим американським дипломатом, який відвідав Китай за п’ять років. Запросив китайського візаві до Вашингтона.