fbpx

Батьки вбитої 6-річної Мирослави Третяк судяться з державою

Головна Сторінка » Батьки вбитої 6-річної Мирослави Третяк судяться з державою

Адвокат родини вбитої на Харківщині 6-річної Мирослави Третяк подав апеляційну скаргу на ухвалу Вовчанського районного суду.

Ухвалу можна оскаржити лише в тій частині, де суд не побачив винуватості держави у багаторічній бездіяльності та не вжив заходів щодо малолітнього підозрюваного та його родини, розповів Gazeta.ua адвокат родини Артем Донець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Коли знайшли трусики – зрозуміли, що сталося найгірше”: усе про вбивство 6-річної дівчинки

“Ідеться про бездіяльність 11 державних органів – міністерства, поліції, школи, управління освіти, соціальна служба, сільрада. Вбивству передували недоліки у вихованні з боку батьків 13-річного хлопця та посадових осіб закладів освіти, а також кілька випадків скоєння хлопцем шкідливих і небезпечних для людей діянь. Жорстокість дій хлопця постійно зростала. Однак на кожен наступний випадок жодного разу не зреагували батьки та органи влади”, – розповів адвокат.

У позовній вимозі батьки вбитої дівчинки вимагають 100 млн грн компенсації. Ця сума не компенсує утрати доньки. Батьки Мирослави Третяк наполягають на винуватості держави, яка роками бездіяла.

Дату апеляційного розгляду цієї справи ще не призначили.

У Старому Салтові Чугуївського району на Харківщині в ніч на 29 липня 2021 року в занедбаній будівлі знайшли вбитою 6-річну Мирославу Третяк. Її щонайменше 10 разів ударили по голові. Експертиза підтвердила зґвалтування.

Єдиний підозрюваний – сусід убитої 13-річний Богдан Федь. Заманив дитину до будинку під приводом нарвати яблук у саду, за даними слідства. Родини дітей жили по сусідству. Того дня діти посварилися.

Підліток пройшов судові психіатричну та психологічну експертизи. Загалом проведели 68 судових експертиз. Хлопець усвідомлював свої дії та їхні наслідки, за висновками досліджень. Його направили до спеціального навчально-виховного закладу для дітей і підлітків на три роки. Це максимальна міра покарання, оскільки він не досяг віку кримінальної відповідальності.